Państwo Islamskie: wyszkolone dzieci przeprowadzą terrorystyczne ataki. "Pokolenie wyjątkowe"

Świat
Państwo Islamskie: wyszkolone dzieci przeprowadzą terrorystyczne ataki. "Pokolenie wyjątkowe"
piqsels.com/zdj. ilustracyjne
Organizacja terrorystyczna opublikowała wideo pokazujące szkolenie dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat

Tygodnik islamski Al - Naba (Nowina) wydawany w języku arabskim ogłosił, że Państwo Islamskie (Daesh lub IS) będzie używało dzieci-żołnierzy do przeprowadzania zamachów terrorystycznych. Nazywa je "pokoleniem wyjątkowym" i powierza przeciwstawienie się "krajom krzyża i rządom apostazji" - pisze w sobotę dziennik "La Razon".

W nagraniu wideo, o którym poinformował "La Razon", Państwo Islamskie pokazało nieletnich podczas szkolenia w Nigerii i ogłosiło, że dzieci-żołnierze zostaną wykorzystane m.in. do odzyskania Rzymu i Al Andaluz (Hiszpanii). Nieletni są niezauważalni wśród grup imigrantów, którzy przybywają do Hiszpanii - stwierdził dziennik.

 

Przywódcy Państwa Islamskiego będą przygotowywać pokolenie do wojny. W tym celu uruchomili "instytuty ofensywy szczeniąt". "To pokolenie nieskażonych, z którymi Bóg przygotowuje się do prawdziwej walki przeciwko fałszowi i skorumpowaniu, gdziekolwiek się ono pojawi" - stwierdzili. Dzieci-żołnierze mają przeprowadzać ataki na całym świecie.

Szkolenie dzieci przygotowujących się do akcji terrorystycznych

Organizacja terrorystyczna opublikowała wideo pokazujące szkolenie dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat, przygotowujących się do akcji terrorystycznych z użyciem broni. Widać przyszłych terrorystów biorących także udział w zajęciach teoretycznych i oglądających filmy IS. Dzieci składają przysięgę, że uwolnią swoich więźniów oraz podbiją Rzym i Hiszpanię w drodze dżihadu - świętej wojny. Jeden z instruktorów oświadczył, że "nowe pokolenie zostanie wychowane w pasji męczeństwa i zabijania w imię Allaha".

 

ZOBACZ: Sąd: ponad 660 tys. dla Marokańczyka uniewinnionego od zarzutu przynależności do Państwa Islamskiego

 

Na dowód, że szkolenie jest prawdziwe, kilkoro dzieci morduje z zimną krwią więźniów, w tym żołnierzy nigeryjskich.

 

Państwo Islamskie to fundamentalistyczna salaficka organizacja terrorystyczna oraz samozwańczy kalifat ogłoszony w 2014 r. na terytorium Iraku i Syrii.

an / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie