Mazowsze. Dzieci i dorośli w szpitalach, poparzony pies. Wybuch gazu pod Szydłowcem

Polska
Mazowsze. Dzieci i dorośli w szpitalach, poparzony pies. Wybuch gazu pod Szydłowcem
KPP Szydłowiec
Strażacy wynieśli na zewnątrz butlę z gazem. Mieszkanie zostało wyłączone z użytkowania.

Zdemolowany dom, poszkodowane cztery osoby w tym dwoje malutkich dzieci i poparzony pies to bilans wybuchu gazu w powiecie szydłowieckim na Mazowszu. Eksplozja doprowadziła także do niewielkiego pożaru, który ugasili strażacy. "Dojazd zastępów na miejsce był mocno utrudniony ze względu na śnieżyce oraz warunki panujące na drogach" - podała straż pożarna.

W czwartek wieczorem we wsi Sadek w powiecie szydłowieckim (woj. mazowieckie) doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym.

 

W zdarzeniu, do którego doszło około godz. 19:00 ucierpiały cztery osoby, w tym dwoje dzieci w wieku 3 i 5 lat oraz dwoje dorosłych - 58-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna. Wszyscy z poparzeniami zostali przewiezieni do szpitala.

Eksplozja gazu uchodzącego z butli

- Do akcji ratunkowej wyjechało pięć zastępów straży pożarnej, trzy załogi pogotowia ratunkowego, policja i pogotowie energetyczne. Na miejscu okazało się, że wybuchła butla z gazem, co z kolei doprowadziło do małego pożaru - powiedział portalowi szydlowiecki.eu mł. bryg. Bartłomiej Wilczyński, oficer prasowy Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Szydłowcu.

 

ZOBACZ: Odcięli gaz. Fatalne warunki życia w komunalnej kamienicy

 

"Dojazd zastępów na miejsce był mocno utrudniony ze względu na śnieżyce oraz panujące warunki na drogach" - podało OSP Orońsko.

 

Strażacy musieli ochłodzić wyniesioną z budynku butlę, przeszukać mieszkanie oraz wyeliminować ewentualne źródła pożaru. Wyniesiono również nadpalone elementy. 

Poparzony pies, wypchnięta ściana

"Na miejsce został wezwany również lekarz weterynarii do poparzonego w wyniku zdarzenia psa" - poinformowała OSP w Orońsko.

W budynku zostały uszkodzone okna i ściana, która została wypchnięta.

 

ZOBACZ: Cesarka. Wybuch po uszkodzeniu gazociągu. Pojawił się słup ognia, trzy osoby ranne

 

Policjanci i biegli z zakresu pożarnictwa ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia - poinformowała mł. asp. Marlena Skórkiewicz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji Szydłowcu.

 

Mieszkanie zostało wyłączone z użytkowania. Oceną stanu domu zajął się nadzór budowlany.

 

hlk/sgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie