Śląskie: o mało nie potrącił rodziców z dziećmi. To nie koniec kłopotów

Moto
Śląskie: o mało nie potrącił rodziców z dziećmi. To nie koniec kłopotów
Śląska policja
Kierujący audi nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez pasy rodzinie z dziećmi.

Śląska policja ukarała mandatem wysokości 2,5 tys. zł kierowcę audi, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszym i zmusił do ucieczki z pasów w Cieszynie rodziców z dwojgiem dzieci. Mundurowi ustalili winnego dzięki nagraniu z kamery w innym samochodzie. Zaraz po tym jak 20-latek wyszedł z komendy, został wylegitymowany przez innych funkcjonariuszy, którzy znaleźli przy nim marihuanę.

Niebezpieczne zdarzenie nagrał samochodową kamerą jeden z kierowców, który przepuszczał pieszych u podnóża Góry Zamkowej w Cieszynie (woj. śląskie).

Matka uciekała z dzieckiem z pasów

Kiedy rodzice z dwojgiem dzieci weszli na przejście dla pieszych nadjechało ciemne audi, które nie zatrzymało się, zmuszając dorosłych z dziećmi do ucieczki.

 

"Tylko dzięki szybkiej reakcji matki, która złapała swoje dziecko i prawie uciekła z przejścia, nikomu nic się nie stało. Nieodpowiedzialne zachowanie zostało nagrane przez innego uczestnika ruchu drogowego i przesłane do Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie" - poinformowała śląska policja.

 

ZOBACZ: Kujawsko-pomorskie. Tafla lodu spadła z ciężarówki i raniła pasażerkę osobówki

 

Policjanci zajęli się wykroczeniem i ustalili, że pojazdem kierował 20-letni mieszkaniec Cieszyna.

 

Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych. 20-latek, który dostał również 10 punktów karnych, zgłosił się do jednostki policji.

 

WIDEO - Kierowca zignorował pieszych z dziećmi i zmusił ich do ucieczki

 

Miał przy sobie susz roślinny

To jednak nie koniec problemów pirata drogowego. Kilka godzin po wyjściu z komendy policji w Cieszynie, gdzie odebrał swój mandat, mężczyzna został wylegitymowany przez innych funkcjonariuszy.

 

Podczas interwencji mundurowi znaleźli przy legitymowanym susz rośliny. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana.

 

ZOBACZ: 6-letnia dziewczynka potrącona przez busa na przejściu dla pieszych. Dziecko trafiło do szpitala

 

Za posiadanie środków odurzających mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

 

Do wymuszenia pierwszeństwa na pieszych doszło 2 stycznia u podnóża cieszyńskiego zamku na skrzyżowaniu ulic Głębokiej i Zamkowej.

 

hlk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie