Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau zakażony koronawirusem

Polska
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau zakażony koronawirusem
Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Wikipedia Commons
Na przełomie października i listopada 2021 r. Rau ograniczył swoją aktywność "z uwagi na zalecenia lekarskie". "Życiu i zdrowiu ministra spraw zagranicznych nie zagraża żadne niebezpieczeństwo" - informował wtedy rzecznik MSZ

Rzecznik resortu Łukasz Jasina potwierdził w środę, że minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. "Minister przyjął trzy dawki szczepionki, czuje się dobrze i zgodnie z obowiązującymi przepisami przebywa w izolacji" - przekazał.

Jak dodał Jasina, szef polskiej dyplomacji odwołał swoje wizyty w Hiszpanii i na Malcie. "Z uwagi na pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 w najbliższym czasie będzie wypełniał swoje obowiązki w sposób zgodny z procedurami przewidzianymi dla tego typu sytuacji" - wyjaśnił na Twitterze.

 

Na przełomie października i listopada 2021 r. Rau ograniczył swoją aktywność "z uwagi na zalecenia lekarskie". "Życiu i zdrowiu ministra spraw zagranicznych nie zagraża żadne niebezpieczeństwo" - informował wtedy rzecznik MSZ. 

 

Jasina uściślał wówczas, że "prof. Zbigniew Rau jest wspomagany i odpowiednio zastępowany w wielu spośród zadań bieżących przez członków kierownictwa MSZ".

Zbigniew Rau - minister spraw zagranicznych

Zbigniew Rau w lutym skończy 67 lat. W sierpniu 2020 roku na stanowisku ministra spraw zagranicznych zastąpił Jacka Czaputowicza. W latach 2015-2019 był wojewodą łódzkim z rekomendacji PiS.

Rau jest profesorem nauk prawnych i profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Wkrótce więcej informacji.

nb/polsatnews.pl/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie