Kraśnik. Próbował udusić matkę i wydłubał jej oczy. 45-latek usłyszał zarzuty

Polska
Kraśnik. Próbował udusić matkę i wydłubał jej oczy. 45-latek usłyszał zarzuty
KPP Kraśnik

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 45-latka z Kraśnika (Lubelskie) podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej matki i spowodowanie u niej ciężkich obrażeń. Podejrzany przyznał się do winy. Mężczyzna trafił do szpitala psychiatrycznego. Za zarzucane czyny grozi mu dożywocie.

- Prokuratura przedstawiła 45-letniemu Pawłowi P. zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich obrażeń w postaci pozbawienia możliwości widzenia. Podejrzany przyznał się do winy. We wtorek sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za zarzucane czyny grozi dożywocie - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

 

ZOBACZ: Lublin. Rok więzienia za zaatakowanie brata siekierą. Rodzeństwo pogodziło się

 

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godz. 19 w jednym z mieszkań na terenie Kraśnika. Policjanci dostali informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Próbował udusić matkę

- Według zgłoszenia syn mógł poważnie zaatakować swoją 66-letnią matkę, z którą mieszkał. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka, zastali w makabrycznych okolicznościach dwie osoby. Kobieta posiadała ciężkie obrażenia w okolicach oczu - przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku mł. asp. Paweł Cieliczko.

 

Jak podały lokalne media, mężczyzna próbował udusić swoją matkę. Podczas ataku na kobietę, wydłubał jej oczy.

 

ZOBACZ: Ostateczny wyrok 25 lat więzienia dla Daniela L. Mężczyzna zabił siostrę i usiłował zabić szwagra

 

Mężczyzna został zatrzymany, był trzeźwy. Jego matkę przetransportowano do szpitala w ciężkim stanie. - Ostatecznie 45-latek trafił do szpitala psychiatrycznego - dodał Cieliczko.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie