Chiny. Pary na "randkach w ciemno" utknęły w lockdownie. Po 20 dniach jedna planuje zaręczyny

Świat
Chiny. Pary na "randkach w ciemno" utknęły w lockdownie. Po 20 dniach jedna planuje zaręczyny
Ba Phi / Pexels / zdj. ilustracyjne
Po ponad 20 dniach zamknięcia jedna z par odkryła, że jest do siebie podobna i ma wiele wspólnych zainteresowań

Co najmniej dwie pary w Chinach utknęły na przedłużonych z konieczności "randkach w ciemno", gdy znienacka wprowadzono covidowe lockdowny – wynika z doniesień lokalnych mediów. Po 20 dniach przymusowego zamknięcia jedna z nich planuje zaręczyny.

Zhao Xiaoqing pojechała do innego miasta prowincji Shaanxi, by spotkać się z widzianym wcześniej tylko raz Zhao Feiem w jego mieszkaniu. Z powodu wprowadzonego szybko lockdownu nie mogła już stamtąd wrócić – relacjonuje w poniedziałek kanał informacyjny Jimu Xinwen w sieci społecznościowej Weibo.

 

ZOBACZ: Przyczyną awarii kolektorów przesyłających ścieki do oczyszczalni "Czajka" były błędy w projekcie

 

Po ponad 20 dniach zamknięcia Zhao odkryła, że są do siebie podobni i mają wiele wspólnych zainteresowań. - To nieoczekiwane przeżycie przyniosło im szczęśliwą miłość i planują zaręczyć się, gdy wyjdą z lockdownu - przekazał Jimu Xinwen, cytując wypowiedź Zhao, która zaznaczyła, że pomysł poparli również ich rodzice.

Nieudane i przedłużone spotkania

Jednak nie wszystkie przedłużone lockdownem "randki w ciemno" muszą się skończyć zaręczynami. Wskazuje na to opisywana szeroko przez media historia pani Wang z Kantonu, która odwiedziła niedawno mieszkanie nieznajomego mężczyzny w mieście Zhengzhou.

 

ZOBACZ: Konfederacja apeluje o dymisję pozostałych członków Rady Medycznej

 

Kobieta wyznała, że rodzice zaaranżowali dla niej randki z dziesięcioma mężczyznami. - Piąty z nich chciał się pochwalić swoimi umiejętnościami kulinarnymi i zaprosił mnie do siebie na kolację (…) Gdy przyleciałam do Zhengzhou, pojawiło się ognisko COVID-19, jego osiedle zostało objęte lockdownem i nie mogłam wyjść - przekazała kobieta w mediach społecznościowych.

 

Podczas pobytu w domu nieznajomego Wang publikowała w sieciach społecznościowych nagrania. Wynika z nich, że mężczyzna gotował dla niej, sprzątał mieszkanie i pracował na laptopie. Nie przypadł jednak do gustu Wang. - Pomijając fakt, że milczy jak drewniany manekin, wszystko inne jest w porządku. Chociaż gotowane przez niego jedzenie jest średnie, jest skłonny gotować, co moim zdaniem jest świetne - napisała Wang, dodając, że szuka bardziej rozmownego partnera.

kmd/pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie