Władysław Kosiniak-Kamysz w "Gościu Wydarzeń": oczekuję dymisji ministra zdrowia

Polska
Władysław Kosiniak-Kamysz w "Gościu Wydarzeń": oczekuję dymisji ministra zdrowia
Polsat News
Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz

- Dzisiejsza decyzja członków Rady Medycznej to wotum nieufności wobec rządu i ministra zdrowia. Ja oczekuję jego natychmiastowej dymisji - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" Władysław Kosiniak-Kamysz. Według prezesa PSL Adam Niedzielski jest "rzecznikiem koronawirusa", bo "tylko informuje, ile jest zgonów i zajętych respiratorów, zamiast walczyć z wirusem".

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapytany o to, dlaczego ludzie nie chcą się szczepić, odpowiedział, że "wiele osób jest zmanipulowanych żeby się nie szczepić". Jako jedne z głównych powodów tej manipulacji wymienił "rozsiewanie fakenewsów oraz brak rządowego wsparcia do informacji".

 

Odnosząc się do niechęci wobec szczepień, lider Ludowców stwierdził, że PSL daje proste pomysły, aby zachęcić ludzi do szczepień. - Na przykład wysyłanie wyznaczonego terminu dla wszystkich niezaszczepionych - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. Według prezesa PSL jeśli ten mechanizm sprawdził się w Wielkiej Brytanii, czy Izraelu, to dlaczego nie chcemy z prostego mechanizmu skorzystać.

 

- Wysłanie takiego SMS nie kosztowałoby rządu zbyt wiele, więc dlaczego nie spróbować, skoro i tak siedzą bezczynnie i bezradnie - stwierdził. Dodał także, iż SMS z podziękowaniem, że się zaszczepiliśmy "nie jest nam do niczego potrzebny".

Kosiniak-Kamysz: oczekuję dymisji ministra zdrowia

W piątek trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi ws. epidemii. "W dniu 14 stycznia 2022 zwróciliśmy się do Pana Premiera o przyjęcie naszej rezygnacji z dalszego udziału w pracach Rady Medycznej do spraw COVID-19" - napisano w oświadczeniu. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

 

Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził w Polsat News, iż ta decyzja profesorów Rady Medycznej to "wotum nieufności wobec rządu, ministra zdrowia i ja oczekuję jego natychmiastowej dymisji". Według szefa PSL Adam Niedzielski "nie wprowadza żadnych rozwiązań, nie zmienia rozporządzeń, nie przedstawia ustaw". - Jest rzecznikiem koronawirusa. On tylko informuje ile jest zgonów i ile jest zajętych respiratorów, zamiast walczyć z wirusem - dodał.

 

Gościem pierwszej części programu prowadzonego przez Piotra Witwickiego był poseł PiS Bolesław Piecha, który stwierdził, że "wiadomo, że głównym punktem sporu są szczepienia i weryfikacje paszportu covidowego. Przykre, ale popieram Radę Medyczną". Władysław Kosiniak-Kamysz zapytany, o wypowiedzi jego poprzednika, uznał, że "to jest myślę ogromny problem obozu władzy. Racjonalne stanowisko posła z komisji zdrowia które nie ma wpływu na partię i na rząd".

 

Lider PSL dodał, że "wydaje się, że prezes Kaczyński nie ma wpływu na swoją partię i Morawiecki na swój rząd. Tam ogon merda psem". Według Kosiniaka-Kamysza "dziś doszło do takiej sytuacji, że grupa kilku osób, radykałów rządzi PiSem".

 

 

Wcześniejsze odcinki programu "Gość Wydarzeń" można obejrzeć TUTAJ.

pgo/aml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie