Włochy. Trumna okryta nazistowską flagą i salut rzymski na pogrzebie działaczki Forza Nuova

Świat
Włochy. Trumna okryta nazistowską flagą i salut rzymski na pogrzebie działaczki Forza Nuova
AP
Trumna nakryta nazistowską flagą i salut rzymski na pogrzebie działaczki Forza Nuova.

Trumna okryta nazistowską flagą i salut rzymski - tak pożegnana została Alessia Augello, działaczka ruchu Forza Nuova. Wydarzenie z centrum Rzymu wywołało oburzenie, nagrane filmiki obiegły media społecznościowe, a Kościół katolicki i gminy żydowskie potępiły incydent.

Okoliczni mieszkańcy filmowali i robili zdjęcia fragmentu ceremonii pogrzebowej Augello, która odbyła się w poniedziałek. Po mszy świętej, przed kościołem św. Łucji w Rzymie, na trumnie 44-letniej działaczki Forza Nuova położono flagę ze swastyką, a uczestnicy żegnali ją salutem rzymskim. 

Rodzina odcina się od incydentu 

Według "Secolo d'Italia" krewni i najbliższe otoczenie Augello są oburzeni owinięciem jej trumny nazistowskim płótnem. Ciotka działaczki Stefania Vasica napisała na Facebooku, że "rodzina, przyjaciele odcinają się od tego, co wydarzyło się po pogrzebie przed kościołem". 

 

 

Rzymski wikariat potępił zajście i tłumaczył, że proboszcz i inni duchowni parafii nie wiedzieli o tym, co się stało. Przedstawiciele Kościoła zaznaczyli jednocześnie, że "swastyka jest symbolem nie do pogodzenia z chrześcijaństwem". Zajście potępiła także gmina żydowska. 

 

ap/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie