Warszawa. Ochroniarz wyrzucił mężczyznę z klubu. Wrócił z nożem i go zaatakował

Polska
Warszawa. Ochroniarz wyrzucił mężczyznę z klubu. Wrócił z nożem i go zaatakował
Policja Warszawa-Śródmieście
Mężczyzna został zatrzymany w powiecie wołomińskim w mieszkaniu, które wynajmował wraz ze swoją konkubiną

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali 40-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna z nożem kuchennym w ręku rzucił się na pracownika ochrony jednego z klubów nocnych - powiedział rzecznik śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata. Miał to być odwet za to, że chwilę wcześniej wyrzucono go z lokalu.

Do zdarzenia doszło w połowie października ubiegłego roku przed jednym z klubów nocnych w al. Jerozolimskich w Warszawie. - Wczesnym rankiem nieznany jeszcze wtedy sprawca w brutalny sposób zaatakował ochroniarza. Mężczyzna z nożem kuchennym w ręku rzucił się na swoją ofiarę zadając jej dwie rany kłute w okolicy szyi i obojczyka, po czym uciekł zabierając ze sobą narzędzie przestępstwa. Pokrzywdzony przeżył, ale z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala - podkreślił podinspektor.

 

Wskazał, że ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu oraz wydziału prewencji Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. - To dzięki ich zaangażowaniu, wielogodzinnym analizom nagrań z ponad 20 kamer monitoringu, pracy operacyjnej wielu policjantów, doskonałemu rozpoznaniu w lokalnym środowisku przestępczym oraz ścisłej współpracy na każdym etapie prowadzonego śledztwa z prokuraturą rejonową dla Warszawy Śródmieścia Północ, w miniony wtorek zatrzymany został 40-latek podejrzany o to przestępstwo - zaznaczył.

Narkotyki, pieniądze i telefony w mieszkaniu 

Mężczyzna został zatrzymany w powiecie wołomińskim w mieszkaniu, które wynajmował wraz ze swoją konkubiną. - W trakcie przeszukania lokalu policjanci zaleźli narkotyki, elektroniczną wagę służącą do ich porcjowania oraz pieniądze i telefony komórkowe mogące pochodzić z przestępstwa lub służyć do jego popełnienia - podał.

 

ZOBACZ: Wynajem w pandemii. Nieuczciwych lokatorów nie można eksmitować

 

- Z ustaleń śródmiejskich policjantów wynika, że feralnej nocy 40-latek został wyrzucony z lokalu przez ochroniarzy za to, że źle się zachowywał. Mężczyzna wrócił po chwili i w odwecie za to, co go spotkało z nożem kuchennym w ręku rzucił się na siedzącego przed klubem pracownika ochrony - wyjawił policjant.

 

Po zatrzymaniu 40-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz posiadania narkotyków. Na wniosek prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Za zarzucany czyn może grozić nawet dożywocie.

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie