Śmierć przewodniczącego PE Davida Sassolego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek

Świat
Śmierć przewodniczącego PE Davida Sassolego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek
PAP/EPA/JULIEN WARNAND
Sassoli miał 65 lat

Dziś w nocy zmarł David Sassoli. Czuwanie przy zmarłym rozpocznie się w czwartek. Sam pogrzeb przewodniczącego Parlamentu Europejskiego zaplanowano na piątek w Bazylice Matki Bożej Anielskiej i Męczenników w Rzymie.

David Sassoli, włoski socjaldemokrata i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek w wieku 65 lat - poinformował rzecznik polityka Roberto Cuillo.

 

Cuillo przekazał również, że czuwanie przy zmarłym odbędzie się w czwartek w Sala della Promoteca na Kapitolu, od godziny 10 do 18. Uroczystości pogrzebowe natomiast rozpoczną się w piątek o godzinie 12.00 w Bazylice Matki Bożej Anielskiej i Męczenników. 

 

 

Dziś przed Parlamentem Europejskim kilkuset europosłów i pracowników zgromadziło się przed budynkiem europarlamentu w Brukseli, by oddać hołd pamięci Davida Sassolego. Uroczystość zorganizowała grupa Socjalistów i Demokratów w PE, której Sassoli był członkiem.

 

ZOBACZ: David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego hospitalizowany. "Poważne problemy zdrowotne"

 

"Dzisiaj jest szczególnie bolesny dzień dla Parlamentu Europejskiego i naszej politycznej rodziny po nagłej śmierci naszego kolegi i przewodniczącego Davida Sassolego. Jesteśmy zdruzgotani stratą pełnego pasji i zaangażowanego Europejczyka, naprawdę serdecznej osoby, za którą będziemy bardzo tęsknić" - napisała szefowa tej grupy Iratxe Garcia Perez do europosłów i pracowników PE, zapraszając wszystkich na minutę ciszy ku jego pamięci przez budynkiem europarlamentu.

Śmierć przewodniczącego PE

"David Sassoli zmarł 11 stycznia o godzinie 1:15 w CRO (centrum referencyjnym onkologii) w Aviano we Włoszech, gdzie był hospitalizowany od 26 grudnia" - przekazał rzecznik na Twitterze.

 

 

W poniedziałek po południu Cuillo poinformował o hospitalizacji Sassolego "z powodu poważnej komplikacji spowodowanej dysfunkcją układu odpornościowego" i o odwołaniu jego oficjalnych działań.

 

Sassoli, który w przeszłości cierpiał na białaczkę, był hospitalizowany jesienią ubiegłego roku z powodu poważnego zapalenia płuc, które nie było związane z koronawirusem.

mad/bas/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie