Przemyśl. Osłabiony niedźwiadek trafił do ośrodka rehabilitacji w Przemyślu

Polska
Przemyśl. Osłabiony niedźwiadek trafił do ośrodka rehabilitacji w Przemyślu
Facebook/Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu

Osłabiony i wycieńczony roczny niedźwiadek trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu (Podkarpackie). - Od kilkunastu godzin jest pod stałą opieką weterynaryjną – poinformował we wtorek lekarz weterynarii ośrodka Jakub Kotowicz.

Jak zaznaczył weterynarz, "w poniedziałek pracownicy nadleśnictwa Ustrzyki Dolne powiadomili ośrodek, że w Teleśnicy w Bieszczadach do zabudowań podchodzi młody, około roczny niedźwiadek".

Lekarz weterynarii: Niedźwiedzia mógł obudzić głód, albo choroba

- Wyglądał na osłabionego i wycieńczonego. Miał kłopoty z utrzymaniem równowagi. Zataczał się. Sprawiał wrażenie, że jest chory - mówił Jakub Kotowicz.

 

Przed przybyciem pracowników ośrodka leśnicy odłowili zwierzę. - Aktualnie przebywa w naszej placówce. Został poddany szczegółowym badaniom. Jego stan jest poważny - dodał Kotowicz.

 

Według weterynarza "trudno wyjaśnić przyczyny pojawienia się niedźwiadka w pobliżu domostw w Teleśnicy". - Normalnie w styczniu powinien on spać snem zimowym w gawrze - wyjaśnił.

 

W pobliżu jego odłowienia - zauważył Kotowicz - nie stwierdzono śladów innych niedźwiedzi. - Być może zbudził go głód, a może choroba. To wyjaśnią badania - stwierdził.

Kolejny niedźwiedź w Ośrodku w Przemyślu

W przemyskim ośrodku leczone są ptaki i zwierzęta z całej Polski. Dominują bociany, które spędzają tam zimę. Do tej pory wśród pacjentów były cztery niedźwiedzie.

 

Działający jako fundacja non-profit Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu powstał na początku lat 90. ubiegłego wieku. Utrzymuje się ze wsparcia darczyńców.

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie