Niemcy. 8-latek podpalił łóżko, w którym spali jego rodzice. Przyznał, że "czuł się zaniedbany"

Świat
Niemcy. 8-latek podpalił łóżko, w którym spali jego rodzice. Przyznał, że "czuł się zaniedbany"
Flickr.com/Betty BraunFollow/ (CC BY 2.0)
Chłopiec celowo podpalił kanapę rodziców w salonie. Ośmiolatek przyznał się do tego zarówno rodzeństwu, jak i policji

W Monachium 8-letni chłopiec podpalił kanapę, na której spali jego rodzice. Policji i rodzeństwu przyznał, że "czuł się zaniedbany". Rodzice zdołali sami ugasić pożar, ojciec został lekko ranny - informuje we wtorek „Abendzeitung Muenchen”.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 6 stycznia, w Neuperlach, dzielnicy Monachium (Bawaria).

Para zdołała sama ugasić ogień

Według policji, służby ratunkowe zostały poinformowane o pożarze łóżka w wielopiętrowym budynku mieszkalnym około godziny 6 rano.

 

Na miejsce przybyła straż pożarna oraz policja. Jak okazało się na miejscu, 8-letni chłopiec celowo podpalił rozkładaną kanapę, na której spali jego rodzice. 28-letni mężczyzna i jego 27-letnia żona zauważyli pożar i zdołali własnymi siłami ugasić go wodą.

 

Mężczyzna został lekko ranny.

Pożar wywołał 8-letni chłopiec

"W trakcie śledztwa wyszła na jaw dramatyczna przyczyna pożaru: ośmioletni syn pary czuł się zaniedbany, ponieważ rodzice więcej uwagi poświęcali drugiemu, choremu dziecku - opisuje gazeta.

 

"W efekcie chłopiec celowo podpalił kanapę rodziców w salonie. Ośmiolatek przyznał się do tego zarówno rodzeństwu, jak i policji".

 

Chłopiec został poddany badaniom w klinice, ponadto sprawę zgłoszono do urzędu ds. dzieci i młodzieży. Dochodzenie prowadzi monachijska policja.

zma / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie