Morawiecki: w imieniu polskiego rządu przekazuję wyrazy współczucia bliskim Davida Sassoliego

Polska
Morawiecki: w imieniu polskiego rządu przekazuję wyrazy współczucia bliskim Davida Sassoliego
PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
65-letni David Sassoli zmarł we wtorek o godzinie 1.15 w szpitalu w Aviano we Włoszech.

Ze smutkiem przyjąłem śmierć Davida Sassoliego, obecnego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W imieniu polskiego rządu przekazuję wyrazy współczucia rodzinie i bliskim. Niech spoczywa w pokoju - oświadczył we wtorek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Kondolencje bliskim zmarłego złożył też polski prezydent, marszałek Senatu oraz europosłowie.

65-letni David Sassoli zmarł we wtorek o godzinie 1.15 w szpitalu w Aviano we Włoszech, gdzie był hospitalizowany od 26 grudnia - poinformował we wtorek rzecznik polityka Roberto Cuillo.

Przewodniczący PE w szpitalu

W poniedziałek po południu Cuillo informował o hospitalizacji Davida Sassolego "z powodu poważnej komplikacji spowodowanej dysfunkcją układu odpornościowego" i o odwołaniu jego oficjalnych działań.

 

David Sassoli, który w przeszłości cierpiał na białaczkę, był hospitalizowany jesienią ub. roku z powodu poważnego zapalenia płuc, które nie było związane z koronawirusem.

Sassoli został wybrany na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego IX kadencji 3 lipca 2019 r. 

Kondolencje dla bliskich polityka

W reakcji na informację o śmierci Sassoliego europejscy politycy składają wyrazy współczucia rodzinie i bliskim przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

 

"Ze smutkiem przyjąłem śmierć Davida Sassoliego, obecnego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W imieniu polskiego rządu przekazuję wyrazy współczucia rodzinie i bliskim. Niech spoczywa w pokoju" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

 

Kondolencje złożył poprzez media społecznościowe także prezydent Andrzej Duda, marszałek Senatu Tomasz Grodzki i wielu europosłów.

 

zma / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie