Kalisz. Makabryczna pomyłka policjantów. Zmarły pochowany pod cudzym nazwiskiem

Polska
Kalisz. Makabryczna pomyłka policjantów. Zmarły pochowany pod cudzym nazwiskiem
Twitter.com/Dolnośląska policja/zdjęcie ilustracyjne
Okazało się, że policjanci błędnie zidentyfikowali ciało

Policjanci z Kalisza uznali, że zmarły mężczyzna, którego znaleziono w grudniu, to znany im bezdomny. Dlatego ciało zostało wydane krewnym, skremowane i pochowane. Jednak wkrótce funkcjonariusze natknęli się na 45-latka uznanego za nieżyjącego. Okazało się wtedy, że zwłoki należały do rok młodszego zaginionego, którego rodzina szukała od 1 stycznia. Sprawę wyjaśniają policja i prokuratura.

Policjanci z Kalisza (woj. wielkopolskie) znaleźli 28 grudnia w mieście zwłoki mężczyzny. Mundurowi uznali, że zmarły, którego zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, jest im znany.

Uznali zmarłego za bezdomnego

Według funkcjonariuszy miał to być 45-letni bezdomny. Policjanci zawiadomili jego ojca. Zmarły mężczyzna został skremowany i pochowany.

 

ZOBACZ: Pomylono trumnę z ciałem jej syna. Skremowano go i złożono w obcym grobie. "Nie podołam drugi raz go pochować"

 

- W nowym roku kaliscy policjanci mieli jednak do czynienia z 45-latkiem bez stałego miejsca zamieszkania, uznanym za zmarłego - powiedziała polsatnews.pl asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Sprawdzają, jak doszło do pomyłki

Funkcjonariusze zaczęli weryfikować sprawę zmarłego bezdomnego. Okazało się, że 1 stycznia rodzina zgłosiła zaginięcie innego mężczyzny - w wieku 44 lat. Ustalono już, że ciało należało do zaginionego 44-latka - wyjaśniła policja.

 

ZOBACZ: Pomylili trumny na lotnisku w Oslo. Rodzina spod Gdańska pochowała ciało Norwega

 

Policja o sprawie poinformowała prokuraturę w Kaliszu, a okoliczności pomyłki są wyjaśniane - podała polsatnews.pl asp. Jaworska-Wojnicz.

 

- Poinformowaliśmy także o sytuacji rodziny mężczyzn - podała policjantka.

hlk/bas / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie