Złote Globy 2022. "Psie pazury" Jane Campion najlepszym dramatem

Świat
Złote Globy 2022. "Psie pazury" Jane Campion najlepszym dramatem
PAP/EPA/Emma McIntyre / HANDOUT

Film "Psie pazury" Jane Campion otrzymał w nocy z niedzieli na poniedziałek Złoty Glob dla najlepszego dramatu. W kategorii najlepsza komedia lub musical zwyciężył "West Side Story" Stevena Spielberga.

W wyścigu po Złoty Glob dla najlepszego dramatu "Psie pazury" pokonały filmy "Belfast" Kennetha Branagha, "Diuna" Denisa Villeneuve'a, "CODA" Sian Heder oraz "King Richard: Zwycięska rodzina" Reinaldo Marcusa Greena.

 

ZOBACZ: USA. Aktor Bob Saget znaleziony martwy w hotelu na Florydzie

 

Statuetka za najlepszą komedię lub musical powędrowała do "West Side Story" Stevena Spielberga. W tej kategorii do nagrody nominowani byli również "Cyrano" Joego Wrighta, "Licorice Pizza" Paula Thomasa Andersona, "Nie patrz w górę" Adama McKaya i "Tick, Tick... Boom!" Lin-Manuela Mirandy.

79. ceremonia rozdania Złotych Globów

Złote Globy, wyróżnienia przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej twórcom produkcji filmowych i serialowych, są w tym roku rozdawane po raz 79.

 

Z uwagi na kierowane pod adresem członków stowarzyszenia oskarżenia o korupcję i rasizm, a także ze względu na zapowiedziany przez artystów bojkot uroczystość odbywa się bez udziału publiczności. Nie jest także transmitowana w telewizji ani online. Wyniki są publikowane na bieżąco na profilu nagrody na Twitterze.

 

Czytaj więcej: Złote Globy bez gwiazd i transmisji. To bojkot?

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie