Hiszpania. Matka porwała dzieci i ukrywała się w Portugali. Nie chciała, by były szczepione

Świat
Hiszpania. Matka porwała dzieci i ukrywała się w Portugali. Nie chciała, by były szczepione
PAP/EPA/NACHO GALLEGO
Testowanie osób w Leonie w Hiszpanii

Hiszpańskie służby zatrzymały kobietę, która porwała swoich synów, aby uniknąć ich zaszczepienia przeciwko koronawirusowi. 46-letnia mieszkanka Andaluzji uciekła do Portugalii, gdzie ukrywała się przez ponad 2 miesiące.

Według dochodzenia prowadzonego przez hiszpańską żandarmerię we współpracy z portugalską policją kobieta ukryła się w gminie Aljezur, na południowo-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego.

 

Pomimo trwających od początku listopada poszukiwań kobiety oraz jej dzieci w wieku 12 i 14 lat zatrzymanie kobiety nastąpiło dopiero, kiedy wróciła ona na kilka dni do Sewilli.

 

ZOBACZ: 9,5 mln zakażeń COVID-19 na świecie w ciągu zeszłego tygodnia. WHO: Omikron opanowuje świat

 

Według hiszpańskiej żandarmerii żyjąca w separacji kobieta nie poinformowała ojca chłopców o wyjeździe do Portugalii, po czym ten zgłosił sprawę wymiarowi ścigania.

Matkę zwolniono z aresztu

W środę sąd w Sewilli wypuścił 46-letnią kobietę z aresztu zakazując jej jednak zbliżania się do synów.

 

Dziennik "El Mundo", nazywając sprawę "pierwszym w Hiszpanii porwaniem dzieci z powodu szczepień", wskazał, że ojciec chłopców wcześniej otwarcie deklarował, iż zamierza poddać synów szczepieniu przeciwko COVID-19.

 

ZOBACZ: Francja. Ponad 192 tys. fałszywych paszportów covidowych

 

Adwokat kobiety twierdzi tymczasem, że wyjazd do Portugalii służył jedynie "ochronie synów przed ubocznymi skutkami szczepionki przeciwko COVID-19". Wskazał, że obaj chłopcy nagrali wideo, w którym deklarują, że nie chcą poddać się szczepieniom.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie