Nowe przypadki koronawirusa dzisiaj. Minister zdrowia podał dane

Polska
Nowe przypadki koronawirusa dzisiaj. Minister zdrowia podał dane
Polsat News
Minister zdrowia Adam Niedzielski

Mamy 6422 nowe przypadki koronawirusa - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. - To jeszcze nie efekt świąt i sylwestra - zaznaczył. Tydzień temu, 27 grudnia, informowano o 5 029 zakażeniach i 38 zgonach. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska uzupełniając dane dodał, że zmarło 9 osób zakażonych koronawirusem.

- To co jest najbardziej niepokojące, to fakt, że jest to trzeci dzień z rzędu, kiedy mamy z powrotem przyrosty, bo do tej pory odnotowywaliśmy same spadki. Także te trzy dni ostatnie są bardzo niepokojące - stwierdził minister w rozmowie z RMF FM.
 
Jak zaznaczył Niedzielski, "dane o których mówimy, to jeszcze nie efekt świąt i sylwestra".
 
- Frapująca jest liczba zajętych łóżek, bo jest ich około 20 tys. Wystartowanie z takiego poziomu z piętą falą, to scenariusz katastroficzny - powiedział polityk. W niedzielę informowano o 19 135 pacjentach z COVID-19 w szpitalach, w tym 1 894 chorych podłączonych do respiratorów.
 
ZOBACZ: Koronawirus - Raport Dnia. Nowe informacje o COVID-19. Niedziela, 2 stycznia
 
Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, mówiąc o tych danych w Programie Pierwszym Polskiego Radia, dodał, że "9 osób zmarło z powodu zakażenia koronawirusem".

Obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli?

Pytany, czy nauczyciele powinni podlegać obowiązkowi szczepień, powiedział, że z jego punktu widzenia powinni. - Mamy tutaj dyskurs z ministrem Czarnkiem, który wskazuje na pewne ryzyka, na które, z jego punktu widzenia, nie możemy sobie pozwolić - dodał.
 
- W drugiej kolejności na pewno będziemy rozmawiali o grupach mundurowych - powiedział.

Obostrzenia w Polsce

Od 15 grudnia obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne: ograniczenie m.in. limitu osób - z 50 do 30 proc. (w limitach nie uwzględnia się zaszczepionych) - w restauracjach, barach, hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych. Zakaz działania dyskotek, klubów nocnych, spożywania posiłków w kinach. Obowiązek poddania się testowi dla zaszczepionych przeciw COVID-19 osób mieszkających z chorym, który ma pozytywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2 oraz dla osób przylatujących do Polski spoza strefy Schengen nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Do 9 stycznia nauka w szkołach odbywa się zdalnie.

 

 

pgo/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie