Granica z Białorusią. Dwie osoby rzucały kamieniami i gałęziami w stronę polskich funkcjonariuszy

Polska
Granica z Białorusią. Dwie osoby rzucały kamieniami i gałęziami w stronę polskich funkcjonariuszy
PAP/Marcin Obara
Patrol wojska na granicy z Białorusią

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 16 osób - podała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Szudziałowie dwie osoby w cywilnych ubraniach rzucały kamieniami i gałęziami w stronę polskich patroli.

"Wczoraj tj. 02.01 granicę polsko-białoruską usiłowało nielegalnie przekroczyć 16 osób" – poinformowała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna.

 

 

Dodała, że na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Szudziałowie 4 cudzoziemców próbowało przedostać się na terytorium RP, podczas gdy 2 osoby w cywilnych ubraniach rzucały kamieniami i gałęziami w stronę polskich patroli.

Od początku roku 44 próby przekroczenia granicy

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

 

ZOBACZ: MSZ Rosji: poprzemy Białoruś w razie śledztwa ws. działań Polski na granicy polsko-białoruskiej

 

Według danych Straży Granicznej, od początku 2022 r. polsko-białoruską granicę próbowały nielegalnie przekroczyć 44 osoby.

 

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie