USA. Trzy osoby zginęły na sylwestrowej imprezie w Missisipi

Świat
USA. Trzy osoby zginęły na sylwestrowej imprezie w Missisipi
PAP/EPA/SARAH YENESEL
Nowy Rok w USA. Zdjęcie ilustracyjne

Trzy osoby zginęły, a cztery zostały ranne po tym, jak kilka osób na sylwestrowej imprezie w Gulfport w stanie Missisipi w USA zaczęło strzelać na kilka minut przed końcem 2021 roku - podały w sobotę lokalne władze.

Jak powiedział szef miejscowej policji Chris Ryle, na razie nie dokonano żadnych aresztowań, po części dlatego, że śledczy układają w całość chaotyczne relacje z przebiegu zdarzeń, w trakcie których z kilku pistoletów wystrzelono ponad 50 pocisków, ale także dlatego, że ludzie, którzy widzieli strzelaninę i niektórzy z rannych, nie chcą współpracować z organami ścigania.

 

ZOBACZ: Belgia. Sylwester. Zaatakowano funkcjonariuszy. Jednego pogryziono

 

- Rozumiem ich mentalność. Nie chcą być postrzegani jako kapusie. Ale mamy anonimową linię telefoniczną, na którą zapraszamy - powiedział Ryle podczas sobotniej konferencji prasowej.

Przepis na katastrofę

- Pistolety, narkotyki, alkohol – to przepis na katastrofę – dodał.

 

Policja nie jest pewna, ile osób było na imprezie na świeżym powietrzu, kiedy zaczęła się strzelanina. Funkcjonariusze oszacowali, że mogło być ich kilkadziesiąt, ale "ludzie biegali we wszystkich kierunkach, gdy policjanci przyjechali na miejsce" - wyjaśnił szef lokalnej policji.

 

Ofiary śmiertelne są w wieku od 22 do 28 lat.

aml/ml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie