Straż Graniczna: minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób

Polska
Straż Graniczna: minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób
Straż Graniczna/Twitter
. 01.01 granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób - przekazała w niedzielę Straż Graniczna. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Lipsku było to 12 Irakijczyków.

"Minionej doby tj. 01.01 granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób" - poinformowała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna.

 

ZOBACZ: MSZ Rosji: poprzemy Białoruś w razie śledztwa ws. działań Polski na granicy polsko-białoruskiej

 

Dodała, że na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Lipsku grupa 12 obywateli Iraku próbowała przedostać się na terytorium Polski, z kolei na odcinku ochranianym przez placówkę w Dubiczach Cerkiewnych polskie patrole był oślepiane przez służby białoruskie laserami.

 

 

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

 

ZOBACZ: "Karetki średnio cztery razy na dobę". Żaryn o sytuacji na granicy

 

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie