Warszawa. Nocny pościg za piratem drogowym. Gruzin zdemolował kilkanaście aut

Moto
Warszawa. Nocny pościg za piratem drogowym. Gruzin zdemolował kilkanaście aut
Stołeczna Policja
Mężczyzna staranował 8 aut

26-letni Gruzin uciekał przed policjantami rozbijając kilkanaście samochodów. Nie zważał na znaki drogowe, wjechał też na chodnik. Został zatrzymany przez śródmiejskich policjantów. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Tuż pod godzinie 23 policjanci otrzymali zgłoszenie o piracie drogowym, który na terenie Żoliborza rozbił kilka samochodów i ucieka w kierunku Śródmieścia. Natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą.

 

ZOBACZ: Wielkopolska. Pijany kierowca karetki zderzył się z osobówką. Dwie osoby straciły pracę

 

26-letni Gruzin siedzący za kierownicą peugeota pędził przed siebie z dużą prędkością, jechał pod prąd, ignorował czerwone światło, wjeżdżał też na chodnik czym zmuszał pieszych do ucieczki.

 

- Mężczyzna nie reagował na wydawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania - powiedział podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy.

Gruzin został poddany badaniu toksykologicznemu 

Policjantom udało się zatrzymać pirata drogowego na alei Jerozolimskich z ulicą Sokołowskiego.

 

- Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez śródmiejskich wywiadowców po tym, jak uderzył w 8 samochodów oczekujących za zielone światło. W zdarzeniu niegroźne rany odniosła jedna osoba - przekazał Szumiata.

 

ZOBACZ: Wyszków. Oświadczyny podczas kontroli drogowej. Kierowca zaskoczył policjantów

 

Zatrzymany 26-latek odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, dlatego też została mu pobrana krew do badań. Nie tylko na obecność alkoholu, ale również pod kątem prowadzenia samochodu pod wpływem środków odurzających.

 

- Kierowca usłyszy wkrótce zarzuty - zaznaczył Szumiata. 

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie