Ghislaine Maxwell skazana za handel nieletnimi. Grozi jej 65 lat więzienia. Była partnerką Epsteina

Świat
Ghislaine Maxwell skazana za handel nieletnimi. Grozi jej 65 lat więzienia. Była partnerką Epsteina
Reuters
Rysunek wykonany podczas procesu Ghislaine Maxwell

Handlowała małoletnimi i zmuszała ich do seksu na prywatnej wyspie - orzekła ława przysięgłych podczas procesu Ghislaine Maxwell - partnerki Jeffrey'a Epsteina. Skazana była związana z miliarderem, który wykorzystywał nastolatki, a po uznaniu jego winy popełnił samobójstwo. Na razie nie wiadomo, na jak długo Maxwell trafi do więzienia - może to być nawet 65 lat.

Ghislaine Maxwell była partnerką Jeffrey'a Epsteina, oskarżanego o molestowanie seksualne nieletnich. Popełnił on samobójstwo w 2019 roku, po usłyszeniu skazującego wyroku.

 

Teraz z podobnym orzeczeniem mierzy się właśnie Maxwell. Niegdyś była gwiazdą Hollywood, dzięki swojemu związkowi z Epsteinem, znajomością amerykańskich gwiazd i polityków, jak i zgromadzonej fortunie. Pieniądze nie uchroniły jej jednak przed skazującym wyrokiem.

Służby udowodniły, że Maxwell brała udział w przestępstwach Epsteina

Ława przysięgłych, składająca się z sześciu kobiet oraz takiej samej liczby mężczyzn, uznała celebrytkę za winną, bo - jak wyjaśniła - handlowała nieletnimi w celach seksualnych, a także brała udział w spiskach. Maxwell grozi do 65 lat więzienia; dokładny wymiar kary poznamy na następnej rozprawie.

 

ZOBACZ: Praca w Amazonie. Zmarło dwóch pracowników z USA. "Nie pozwolili im pójść do domu"

 

Na początku śledztwa nie było oczywiste, że Maxwell uczestniczyła w przestępstwach popełnianych przez Epsteina. Na trop jej działalności służby wpadły analizując postępowanie zmarłego celebryty.

 

Na temat śmierci Epsteina powstały liczne teorie spiskowe. Ich wyznawcy uważają, że upozorował swój zgon i udał się na prywatną wyspę. Na takim terytorium wcześniej miał zresztą zmuszać nieletnich do seksu.

 

Ława przysięgłych uzasadniła swoją decyzję, przypominając o prokuratorskich dowodach, ale i świadectwach pokrzywdzonych kobiet. Podczas procesu zeznania złożyła czwórka ofiar Epsteina oraz Maxwell. Zapewniały, że para skrzywdziła ich kilkadziesiąt razy.

wka/msl/polsatnews.pl/Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie