W. Brytania. Policja zatrzymała mężczyznę, który z kuszą wtargnął na teren zamku Windsor

Świat
W. Brytania. Policja zatrzymała mężczyznę, który z kuszą wtargnął na teren zamku Windsor
flickr/Veselina Dzhingarova
Wczoraj na teren zamku wtargnął inny mężczyzna

Londyńska policja poinformowała w niedzielę, że zatrzymała mężczyznę uzbrojonego w kuszę, który próbował włamać się do zamku Windsor, gdzie Boże Narodzenie spędza królowa Elżbieta II. Intruz przebywa pod opieką lekarzy. To kolejna taka sytuacja w ciągu dwóch dni.

Policja wyjaśniła, że zatrzymanym jest 19-latek z Southampton, który wtargnął na teren zamku w niedzielę rano, ale nie włamał się do żadnego z budynków. Według brytyjskich mediów nastolatek użył drabiny sznurowej, aby przedostać się przez metalowe ogrodzenie.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Harry i Meghan podzielili się pierwszym zdjęciem córeczki Lilibet

 

"Mężczyzna został zatrzymany i przeszedł ocenę stanu zdrowia psychicznego, obecnie pozostaje pod opieką personelu medycznego" – poinformowała policja, dodając, że "w wyniku przeszukania mężczyzny zabezpieczono kuszę".

Święta rodziny królewskiej 

Królowa Elżbieta II w tym roku, z powodu gwałtownie rozprzestrzeniającego się w Wielkiej Brytanii wariantu Omikron koronawirusa, zrezygnowała ze spędzania Świąt w wiejskiej posiadłości Sandringham, gdzie zwyczajowo przebywała w czasie Bożego Narodzenia, i postanowiła pozostać na zamku w Windsorze.

 

Królowej towarzyszy syn książę Karol, jego żona Camilla i inne osoby z bliskiej rodziny. 

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie