Poseł KO Michał Szczerba skrytykował raport Ministerstwa Zdrowia. Jest odpowiedź

Polska
Poseł KO Michał Szczerba skrytykował raport Ministerstwa Zdrowia. Jest odpowiedź
PAP/Leszek Szymański

Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba skrytykował codzienny raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący koronawirusa. "Publikowanie tych danych, w świąteczny weekend ma charakter dezinformacji" - napisał. Resort zdrowia nie pozostał obojętny na jego uwagi i odpowiedział politykowi.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 6 252 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 16 pacjentów. 

 

Do raportu opublikowanego przez resort zdrowia odniósł się w mediach społecznościowych poseł KO Michał Szczerba.

 

"Publikowanie tych danych, w świąteczny weekend ma charakter dezinformacji. Punkty testowe są zamknięte. USC nie rejestrują zgonów" - napisał na Twitterze Szczerba.

 

 

Ministerstwo nie pozostało obojętne na wpis polityka opozycji. "Panie Pośle serdecznie prosimy, żeby się Pan skupił na czymś na czym się Pan zna. Prosimy zagłębiać się w dane MZ gdzie jest informacja o testach. Testować można się w dzień roboczy i święta" - odpisało MZ na Twitterze.

 

"A zgony o których Pan tu czyta raportowane są do systemu MZ a nie USC. Po raz kolejny wszystko stawia Pan na głowie" - dodano.

 

 

Chwilę później poseł Szczerba przedstawił argumenty na poparcie swojej tezy. 

 

"Prywatne punkty pobrań są nieczynne. Punkty Warsaw Genomics są tego przykładem. Jeśli MZ uważa, że ludzie korzystają tylko z punktów mających umowy z NFZ, to nie macie pełnego obrazu testowania. W sumie nic dziwnego. Strategii walki z pandemią w 4. fali nie przygotowaliście!" - stwierdził.

 

dk / polsatnews.pl/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie