Ile zarabia święty Mikołaj do wynajęcia? Znamy ceny

Polska
Ile zarabia święty Mikołaj do wynajęcia? Znamy ceny
Polsat News
Mikołaj do wynajęcia może zarobić nawet 800 zł za godzinę

Przebranie się za świętego Mikołaja i odwiedzanie domów w Wigilię to świetny sposób na radykalne poprawienie domowego budżetu. Stawki mogą przyprawić o zawrót głowy, sięgają nawet 800 zł za wizytę. A ta trwa od 10 do maksymalnie 30 minut. Tyle wystarczy, żeby dzieciom wręczyć prezenty. Najnowszym trendom branży, w tym modzie na Mikołaja fit, przyjrzała się reporterka Polsat News Karolina Kajdasz.

Aby Mikołaj do wynajęcia zapukał również do naszych drzwi, lepiej ze zgłoszeniem nie czekać na ostatnią chwilę. - Pierwsze zgłoszenia rodzin są już w październiku. To zazwyczaj stali klienci, którzy już wiedzą z doświadczenia, że im bliżej grudnia, tym ciężej już jest ze znalezieniem aktora przebranego za Świętego Mikołaja - mówi Marta Królak, event manager w agencji Kreatorzy Imprez.

ile zarabia święty Mikołaj? 

Dobrze, aby przed wizytą Mikołaj dowiedział się o dzieciach jak najwięcej. - Prosimy zawsze klientów, żeby pisali nam maila z informacjami o dziecku albo jakimiś niuansami, które możemy później wykorzystać podczas rozmowy z tym dzieckiem - dodaje Krzysztof Bieniek, Mikołaj do wynajęcia.

 

ZOBACZ: Relikwia św. Mikołaja złożona w bazylice w Amsterdamie. Kawałek żebra przeniesiono z opactwa Egmond

 

Dbałość o szczegóły jest tu kluczowa, bo klient, zwłaszcza ten najmłodszy, bywa bardzo wymagający. Chce na przykład łapać za brodę, dlatego Mikołaj musi mieć ją bardzo dokładnie podklejoną - Głos bardzo się liczy dla dzieci, akurat Krzysiek bardzo fajnie naśladuje - mówi Marta Królak.

 

WIDEO: Nawet 800 zł za godzinę. Astronomiczne zarobki świętych Mikołajów w święta

 

 

Koszt półgodzinnej wizyty waha się od 250 do nawet 800 złotych. Wszystko zależy od tego, czy Mikołaj ma mówić w obcym języku, czy ma mieć naturalną, czy sztuczną brodę - wyjaśnia Marta Królak. 

Niegrzeczny Mikołaj i Mikołaj fit

Jest też moda na Mikołaja fit, bez brzuszka i w smukłym stroju. - No niestety, nie wypychamy już tych brzuszków - dodaje Krzysztof Bieniek. Najważniejsze by wypchany był worek z prezentami.


- Jest to super frajda dla dzieci. Moja córka, choć minął rok, do dzisiaj wspomina i się zastanawia czy w ogóle Mikołaj przyjdzie do nas w tym roku - komentuje pani Ania, która skorzystała z usług takiego Mikołaja.

 

ZOBACZ: "Interwencja". Marzą o słodyczach, skarpetach lub pościeli. Wyjątkowe listy do Świętego Mikołaja

 

Tylko w Wigilię jeden Mikołaj jest w stanie odwiedzić dziesięć rodzin. Ale brodacz w czerwonym kubraku to często atrakcja turystyczna. Taki Mikołaj w ciągu jednego dnia jest w stanie zarobić od 100 nawet 1,5 tys. złotych. Z przyjemnością odwiedzi tez pub, restaurację, czy wigilię pracowniczą.

 

- I wtedy może to być, nazwijmy to, niegrzeczny Mikołaj, który jest taki bardziej wyluzowany - tłumaczy Marta Królak. Koszt takiej wizyty to 400 złotych za godzinę.

pdb/ml/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie