Wrocław. Złodzieje okradli szkołę specjalną. Skrzywdzili dzieci z porażeniem mózgowym

Polska
Wrocław. Złodzieje okradli szkołę specjalną. Skrzywdzili dzieci z porażeniem mózgowym
Polsat News
Złodzieje zabrali m.in. klocki Lego, które dzieci gromadziły od kliku lat.

Ze szkoły specjalnej we Wrocławiu skradziono kosztowny sprzęt, który służył m.in. do diagnozy i terapii zaburzeń słuchu uczniów z dziecięcym porażeniem mózgowym. Włamywacze zabrali 60-calowy telewizor niezbędny w edukacji. Zniknęło także pudło z klockami Lego od lat gromadzonymi przez podopiecznych placówki.

Włamanie do Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 116 we wrocławskiej dzielnicy Kozanów miało miejsce 17 grudnia. Złodzieje weszli do budynku przy ul. Ignuta 28, niszcząc drzwi i okna. Straty wynoszą około 60 tys. zł.

Złodzieje zniszczyli okna i drzwi

"W trakcie włamania zniszczono drzwi, okna z framugami oraz liczne pomoce znajdujące się w pięciu salach. Policja podjęła czynności operacyjne i wkrótce zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie" - poinformowała dyrekcja Zespołu Szkół nr 21 we Wrocławiu.

 

Złodzieje wybrali część szkoły, która nie jest wyposażona w kamery monitoringu. Jednak inne kamery nagrały kilka oddalających się sylwetek. Stąd podejrzenie, że sprawców mogło być kilku - dowiedział się Polsat News.

 

ZOBACZ: Ukradł ze szkoły telewizor. Oddał i zostawił list: "mam wyrzuty sumienia"

 

Zniknął kosztowny sprzęt elektroniczny do terapii dzieci z niepełnosprawnościami. Z wyposażenia korzystały dzieci z porażeniem mózgowym.

 

- Zostały skradzione sprzęty, które zdobyliśmy z projektu unijnego - mówi Lidia Kuźniar, dyrektor Zespołu Szkół nr 21 we Wrocławiu. - To jest najdroższy sprzęt. Jest wart dokładnie 49 tys. 200 zł - powiedziała pedagog. Według niej sprawcy weszli jednym oknem uszkadzając kratę i kłódkę, na którą była zamknięta. Okradli cztery sale, wychodząc drugim oknem. Zdaniem dyrekcji szkoły może to oznaczać, że sprawcy znali rozkład szkoły.

 

Brakuje m.in. 60-calowego telewizora, sprzętu muzycznego i zabawek - informuje portal tuwroclaw.com. Złodzieje zabrali m.in. zbiór gromadzonych przez wiele lat klocków Lego. Polsat News dowiedział się, że zginął laptop.

 

Mieszkańcy na własną rękę sprawdzają m.in. wrocławskie lombardy.

 

WIDEO: Złodzieje zdemolowali i okradli szkołę specjalną we Wrocławiu

 

Policja: skradziony sprzęt znacznej wartości

- Policjanci traktują tę sprawę priorytetowo - powiedział Polsatnews.pl sierżant sztabowy Paweł Noga z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

 

ZOBACZ: Warmińsko-mazurskie. Pracownicy ubojni ukradli prawie 2,5 tony wieprzowiny

 

- Policjanci od razu zajęli się sprawą i ustalili, że z pomieszczeń szkolnych skradziono m.in. sprzęt elektroniczny o znacznej wartości, w tym specjalistyczny system przeznaczony do diagnozy i terapii zaburzeń słuchu - dodał rzecznik.

 

 

 

hlk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie