Rada Stała KEP: Jesteśmy gotowi pomagać wszystkim, którzy wyrażą wolę osiedlenia się w naszym kraju

Polska
Rada Stała KEP: Jesteśmy gotowi pomagać wszystkim, którzy wyrażą wolę osiedlenia się w naszym kraju
episkopat.pl
Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki

Jesteśmy gotowi pomagać, w oparciu o istniejące możliwości prawne i w zgodzie z obowiązującymi państwowymi przepisami migracyjnymi, tym wszystkim, którzy wyrażą wolę przybycia i osiedlenia się w naszym kraju - napisał w imieniu Rady Stałej KEP jej przewodniczący abp Stanisław Gądecki.

"Ojciec Święty Franciszek, po wizycie na Cyprze i w Grecji, zaapelował do krajów europejskich o umożliwienie Kościołom lokalnym, w tym zgromadzeniom zakonnym i organizacjom katolickim, przyjęcie u siebie osób pilnie potrzebujących solidarnej pomocy wspólnoty międzynarodowej" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącego KEP abpa Stanisława Gądeckiego.

 

Jak podkreślił abp Gądecki, "Kościół w Polsce wspiera to papieskie wezwanie".

Abp Gądecki: Jesteśmy gotowi pomagać

"Jesteśmy gotowi pomagać w oparciu o istniejące możliwości prawne i w zgodzie z obowiązującymi państwowymi przepisami migracyjnymi tym wszystkim, którzy wyrażą wolę przybycia i osiedlenia się w naszym kraju. Chodzi zarówno o ich przyjęcie i zapewnienie niezbędnego wsparcia socjalnego, jak też o długofalową pomoc w ich integracji w naszym społeczeństwie (nauka języka polskiego i przygotowanie do podjęcia pracy w Polsce)" - zaznaczył.

 

ZOBACZ: Abp Wojciech Polak: Jesteśmy w środku kryzysu

 

Przypomniał, że tego typu pomoc Caritas oferuje od wielu lat mieszkającym już i pracującym w Polsce imigrantom. "Pomoc ta będzie kontynuowana i rozwijana" - zapewnił.

 

Przewodniczący KEP zaapelował o modlitwę w intencji znajdujących się w potrzebie migrantów w Europie i na całym świecie.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie