Francja. Nożownik przetrzymywał w sklepie zakładniczki. Został aresztowany

Świat
Francja. Nożownik przetrzymywał w sklepie zakładniczki. Został aresztowany

Uzbrojony w nóż mężczyzna wziął w poniedziałek po południu jako zakładniczki dwie kobiety w sklepie w 12. dzielnicy Paryża. We wtorek został aresztowany, a jego zakładniczki uwolnione - poinformował szef MSW Francji Gerald Darmanin. Podczas interwencji policji nikt nie został ranny.

Napastnik to 56-letni mężczyzna, cierpiący na zaburzenia psychiczne. Jest znany paryskiej policji, ponieważ dawniej nękał lekarza w jego gabinecie.

 

W poniedziałek podszywając się pod byłego tunezyjskiego sędziego mężczyzna zaatakował dwie kobiety: matkę i córkę. Wziął je jako zakładniczki w sklepie z narzędziami w pobliżu Bastylii. Do zdarzenia doszło około godz. 15.30. Następnie, według źródeł AFP, zadzwonił na policję i zażądał połączenia z ministrem sprawiedliwości Erikiem Dupondem-Morettim.

Całonocne negocjacje z policją 

Na miejsce zdarzenia przybyli zwykli policjanci, ponieważ ze względu na stan psychiczny nożownika nie zdecydowano się na wysłanie oddziału antyterrorystycznego. Około godz. 22 po długich negocjacjach napastnik uwolnił matkę. Druga kobieta była przetrzymywana całą noc, aż do godz. 8 rano. Od razu po jej uwolnieniu mężczyzna został aresztowany.

 

ZOBACZ: Francja. Sondaż przedwyborczy. Republikanka Valerie Pecresse skraca dystans do Macrona

 

O zakończeniu policyjnej operacji poinformował we wtorek minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin. "Napastnik został aresztowany. Nikt nie odniósł obrażeń. (...)" - przekazał szef MSW.

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie