Berlin. Napad na bank. Przestępcy użyli gazu, zamknięte ulice

Świat
Berlin. Napad na bank. Przestępcy użyli gazu, zamknięte ulice
Markus Spiske / Pexels
Do napadu na bank doszło w biały dzień w Berlinie

W poniedziałek po południu dokonano napadu na bank w Berlinie-Mitte. Przestępcy zaatakowali bank Hypovereinsbank przy Friedrichstrasse. Wiele osób odniosło obrażenia w wyniku działania gazu drażniącego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy uciekli bez łupów - informuje portal rbb24.

Rzecznik policji powiedział portalowi, że kilku sprawców weszło do banku około godziny 13:15, rozpylili gaz drażniący. Ze wstępnych informacji wynika, że sprawcy uciekli bez łupów. Jedyne co jest pewne to to, że uciekli samochodem.

 

Teraz będą przesłuchiwani liczni świadkowie. Nie jest też jeszcze pewne, ilu dokładnie sprawców jest zamieszanych w napad.

 

ZOBACZ: Dominikana. Polacy napadnięci poza hotelem. "Próbował zgwałcić narzeczoną, ranił mnie maczetą"

 

Według informacji rbb24, służby ratownicze musiały zająć się 33 osobami, które doznały obrażeń w wyniku działania gazu drażniącego. Rzeczniczka policji potwierdziła, że "dwucyfrowa liczba osób" doznała lekkich obrażeń podczas ataku.

 

Śledztwo przejęła policja kryminalna. Zamknięcie przyległych ulic wokół stacji metra Stadtmitte zostało zniesione o godzinie 17.

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie