Włochy. Silne trzęsienie ziemi w okolicach Bergamo

Świat
Włochy. Silne trzęsienie ziemi w okolicach Bergamo
European-Mediterranean Seismological Centre
Trzęsienie miało magnitudę 4,9 - podało centrum sejsmologiczne (European-Mediterranean Seismological Centre)

Włoskie media donoszą o silnym trzęsieniu ziemi w okolicach Bergamo. Miało ono magnitudę 4,9 - podało centrum sejsmologiczne (European-Mediterranean Seismological Centre). Wstrząsy odczuwalne były w całej Lombardii, także w pobliżu Mediolanu. W sieciach społecznościowych pojawiają się pierwsze materiały wideo, na których widać efekty wstrząsów. 

Pierwsze wstrząsy pojawiły się w sobotę o godz. 11:34. Włoski Instytut Fizyki i Wulkanologii poinformował, że epicentrum trzęsienia znajdowało się w Bonate Sotto, w prowincji Bergamo, na głębokości 26 km.

 

W Mediolanie wstrząsy były odczuwalne wyraźnie, do tego stopnia, że ​​w różnych częściach miasta budynki zatrzęsły się. Część mieszkańców wyszła na ulicę.

Burmistrz: nadal sprawdzamy budynki

Na razie nie ma żadnych doniesień o możliwych uszkodzeniach lub ofiarach. Dziennik "Corriere Della Sera" podaje, że ewakuowano gimnazjum mieszczące się w mediolańskiej dzielnicy Città Studi. 

 

- Jestem w kontakcie z Obroną Cywilną, w tej chwili nie mamy doniesień o szkodach - zapewniał prezydent regionu Lombardii Attilio Fontana.

 

ZOBACZ: Z roku na rok coraz więcej kataklizmów. Padnie kolejny rekord

 

Carlo Previtali, burmistrz Bonate Sotto, miasta które było epicentrum trzęsienia ziemi, powiedział: - W czasie wstrząsu byłem w biurze, czułem to.

 

Zapewniał, że wśród mieszkańców gminy "nie doszło do wybuchu żadnej paniki". Nie ma informacji o rannych ani o ewentualnych zniszczeniach. - Ale nadal sprawdzamy budynki, by upewnić się, że nie zostały uszkodzone - mówił Previtali.

 

 

 

 

W sieciach społecznościowych Włosi zamieszczają pierwsze materiały wideo, na których widać efekty wstrząsów. 

 

O godzinie 11:57 nastąpiło drugie trzęsienie o mniejszej sile (szacunki mówią o magnitudzie 2,2) z epicentrum w miejscowości Osio Sotto.

grz / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie