Świętokrzyskie. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z łódki na zalewie Chańcza

Polska
Świętokrzyskie. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z łódki na zalewie Chańcza
Agnieszka Kwiecień/Nova/CC BY-SA 3.0/ via Wikimedia Commons
Jezioro Chańcza. Zdjęcie ilustracyjne

Strażacy wyłowili w sobotę rano z zalewu Chańcza (woj. świętokrzyskie) zwłoki mężczyzny. To 62-letni mieszkaniec gminy Koprzywnica, który w piątek wypadł z łódki. - Trzeba też sobie otwarcie powiedzieć, że szanse na przeżycie mężczyzny w tych warunkach były niestety niewielkie - powiedział bryg. Marcin Nyga z PSP w Kielcach.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem na zalewie Chańcza w powiecie staszowskim. - Dwóch mężczyzn pływało na łódce. W pewnym momencie łódka się wywróciła i obaj znaleźli się w wodzie. Młodszy z mężczyzn, 34-latek, był wyposażony w kapok i udało się mu dopłynąć do brzegu. Powiadomił służby ratownicze o tym zdarzeniu - powiedział bryg. Marcin Nyga z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

 

ZOBACZ: Wągrowiec. Nastolatki upiły się do nieprzytomności. "Jedna z nich prawie utopiła się"

 

Na miejsce przybyło osiem zastępów Państwowej Straży Pożarnej z łodziami, w tym grupa ratownictwa wodnego z płetwonurkami. W piątek mimo poszukiwań nie udało się odnaleźć ciała 62-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Koprzywnica w powiecie sandomierskim.

 

ZOBACZ: Warszawa. Samochód zatopiony w Kanale Żerańskim. Policjanci zauważyli światła

 

- Ze względu na bezpieczeństwo ratowników i całkowity brak widoczności przerwano poszukiwania. Trzeba też sobie otwarcie powiedzieć, że szanse na przeżycie mężczyzny w tych warunkach były niestety niewielkie. Już po 15, 20 minutach przy tej temperaturze wody i powietrza człowiek nie jest w stanie przeżyć w wodzie. W sobotę rano ciało mężczyzny zostało dostrzeżone w okolicach zapory i wyciągnięte z wody - podkreślił bryg. Nyga.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie