USA. Ciężarówką wjechał w stojące w korku auta. Sąd skazał go na 110 lat więzienia

Świat
USA. Ciężarówką wjechał w stojące w korku auta. Sąd skazał go na 110 lat więzienia
Reuters
Do wypadku doszło na autostradzie międzystanowej międzystanowej nr 70 na zachód od Denver w stanie Kolorado

110 lat więzienia, to wyrok jaki usłyszał kierowca ciężarówki, który doprowadził do kolizji w okolicach Denver w Stanach Zjednoczonych. W wypadku z kwietnia 2019 roku zginęły cztery osoby.

Sąd stanu Kolorado uznał, że 26-letni Rogel Aguilera-Mederos jest winny 27 zarzutów, które postawiono mu w związku z wypadkiem, do którego doszło w kwietniu 2019 roku.

Wjechał z impetem w auta

Mężczyzna kierował ciężarówką załadowaną drewnem, w której przestały działać hamulce. Zdaniem sądu kierowca był świadomy wady pojazdu, ale mimo to prowadził go dalej. Śledztwo wykazało, że mógł bezpiecznie zjechać z trasy i odstawić samochód nie powodując zagrożenia. 

 

ZOBACZ: Węgry. Wypadek auta z migrantami. Nie żyje siedem osób, cztery są ranne

 

Do wypadku doszło na autostradzie międzystanowej międzystanowej nr 70 na zachód od Denver w stanie Kolorado. Ciężarówka zjeżdżając ze wzniesienia z prędkością ponad 130 km/h wjechała w samochody stojące w korku.

 

Zniszczonych zostało łącznie 28 samochodów, część aut stanęła w ogniu. Na miejscu zginęły cztery osoby, a sześć zostało rannych.

 

Sąd uznał kierowcę za winnego, ponieważ 26-latek zdecydował się wjechać w inne samochody, mimo, że mógł skorzystać z rampy do awaryjnego hamowania dla ciężarówek.

laf/bas / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie