Mazowieckie. Zderzenie pociągu z samochodem osobowym. Nie żyją kobieta i dziecko

Polska
Mazowieckie. Zderzenie pociągu z samochodem osobowym. Nie żyją kobieta i dziecko
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Zderzenie pociągu z samochodem osobowym. Nie żyją kobieta i dziecko

Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Many koło Tarczyna. Pociąg towarowy zderzył się z samochodem osobowym. Nie żyją dwie osoby: kobieta i 2-letnie dziecko. Trzecia osoba została ranna.

Jak podają służby, zgłoszenie o wypadku dostali o godzinie 15.28.

 

- Na przejeździe kolejowym w miejscowości Many doszło do zderzenia pociągu towarowego relacji Dąbrowa Górnicza - Małaszewicze z samochodem osobowym citroen C3, w którym podróżowały 3 osoby - przekazała mł. asp. Magdalena Gąsowska z zespołu prasowego Komendy Policji w Piasecznie. "Są dwie ofiary śmiertelne" - dodała. Jak zaznaczyła, przejazd kolejowy oznakowany jest znakami stop i krzyżem św. Andrzeja.

Nie żyje kobieta i dziecko

Strażacy zaznaczają, że pierwotnie zostali wezwani do innej lokalizacji, a wypadek miał miejsce na równoległym przejeździe.

 

ZOBACZ: Warmińsko-mazurskie. Wypadek rodziny pod Iławą. Nie żyje 34-letni ojciec

 

- W chwili przyjazdu na miejsce trzy osoby były poza pojazdem. Podjęte zostały czynności ratunkowe. Niestety kobieta i około 2-letnie dziecko zmarli na miejscu. Mężczyzna ma obrażenia i potłuczenia - powiedział w mł. bryg. Łukasz Darmofalski z piaseczyńskiej straży pożarnej. "Na miejscu pracowało 6 zastępów Straży Pożarnej i dwie karetki pogotowia" - dodał strażak.

 

- W tej chwili na miejscu trwają czynności wyjaśniające pod nadzorem prokuratora. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami - zaznaczyła mł. asp. Magdalena Gąsowska.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie