Sosnowiec. Pijacki rajd ulicami miasta. Kierowca uszkodził co najmniej trzy auta

Moto
Sosnowiec. Pijacki rajd ulicami miasta. Kierowca uszkodził co najmniej trzy auta
KMP w Sosnowcu

Sosnowieccy policjanci zatrzymali kierowcę, który mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu wsiadł za kierownicę i urządził sobie samochodowy "rajd" ulicami centrum miasta; uszkodził co najmniej trzy inne pojazdy. Aby go zatrzymać mundurowi musieli wybić szybę w jego samochodzie.

Sosnowiecka komenda poinformowała w czwartek, że w środę wieczorem dyżurny tamtejszej komendy dostał zgłoszenie, że na ul. Mierosławskiego może być samochód, którego kierowca odjechał z miejsca kolizji. Policjanci na sygnałach szybko dojechali we wskazane miejsce.

Policjanci musieli wybić szybę

- Kilka przecznic dalej, przy opuszczonych rogatkach przejazdu kolejowego, zauważyli odpowiadający opisowi samochód. W środku siedział mężczyzna, który na widok policjantów zablokował drzwi, wrzucił wsteczny bieg i usiłował odjechać. Pomimo wezwań nie zamierzał wysiąść z auta, a wykonywane przez niego manewry świadczyły o tym, że zamierza uciekać. Wobec tego policjanci musieli zareagować stanowczo - wybili boczną szybę auta i wyciągnęli kierowcę z samochodu - relacjonuje komenda.

 

KMP w Sosnowcu
 
KMP w Sosnowcu

 

Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie miał prawa jazdy. O dalszym losie zatrzymanego 43-latka zdecyduje teraz prokurator i sąd. Policjanci ustalają, ile samochodów uszkodził, na razie wiedzą o trzech.

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie