Bójka na wiecu wyborczym we Francji. Zaatakowany kandydat na prezydenta

Świat
Bójka na wiecu wyborczym we Francji. Zaatakowany kandydat na prezydenta
AP

Prawicowy publicysta i kandydat w wyborach prezydenckich w 2022 r. Eric Zemmour został zaatakowany na swoim wiecu wyborczym w niedzielę wieczorem - poinformował Antoine Diers, rzecznik prasowy nowego ruchu politycznego Rekonkwista.

Zemmour został zaatakowany przez uczestnika wiecu na swoim pierwszym spotkaniu wyborczym w Villepinte w podparyskim departamencie Seine-Saint-Denis, zanim wszedł na scenę, aby wygłosić swoje przemówienie. Publicysta doznał kontuzji nadgarstka i otrzymał zwolnienie lekarskie - poinformował Diers.

 

WIDEO: Eric Zemmour zaatakowany na wiecu wyborczym

 

 

Planujemy złożyć oficjalną skargę - poinformował Dier. Ekipa Zemmoura podała, że agresor został natychmiast wyprowadzony i zatrzymany przez policję. Uraz ciała skutkujący zwolnieniem lekarskim dłuższym niż 8 dni może doprowadzić, w przypadku skazania winnego przez wymiar sprawiedliwości, do kary do 3 lat pozbawienia wolności i 45 tys. euro grzywny.

 

ZOBACZ: Francja. Sondaż przedwyborczy: Macron wciąż na prowadzeniu, za nim Le Pen i Zemmour

 

W niedzielę podczas wiecu doszło również do bójek lewicowych działaczy Antify oraz zwolenników Zemmoura. Napastnicy wyrywali krzesła i obrzucali się nimi. Jedna z protestujących przeciwko Zemmourowi kobiet została ranna w głowę. Policja asekurowała wyjście z sali, gdzie odbywał się wiec.

 

WIDEO: Bójka na wiecu wyborczym we Francji

 

dk/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie