Niemcy. Samolot zderzył się z ciężarówką na autostradzie. Musiał awaryjnie lądować

Świat
Niemcy. Samolot zderzył się z ciężarówką na autostradzie. Musiał awaryjnie lądować
Polizei Pirmasens
Trwa badanie przyczyny awaryjnego lądowania. Dochodzenie wszczęła policja w Pirmasens

Pilot ultralekkiego samolotu przeżył chwile grozy. Najpierw, po awarii, musiał podjąć decyzję o awaryjnym lądowaniu na autostradzie A62. Choć manewr zakończył z sukcesem, to bez szans na jakąkolwiek reakcję obserwował rozpędzoną ciężarówkę, która uderza w jego samolot.

Do niecodziennej i niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę tuż po godzinie 12 na autostradzie A62 w pobliżu Thaleischweiler-Fröschen w Nadrenii-Palatynacie. 

 

Pilot ultralekkiego samolotu miał problem z utrzymaniem maszyny w powietrzu (na razie przyczyna tych problemów nie została wyjaśniona). Musiał podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu. 

 

ZOBACZ: Niemcy. Samochód wjechał na lotnisko w Weeze. Samolot Ryanair przerwał lądowanie

 

Lądowanie na autostradzie A62 zakończyło się sukcesem. Niestety, chwilę po bezpiecznym uziemieniu, w samolot wjechała rozpędzona ciężarówka. Po uderzeniu przeciągnęła maszynę przez kilkanaście metrów.

Pilot doznał poważnych obrażeń

Pilot ultralekkiej maszyny, który po awaryjnym lądowaniu nie doznał żadnych obrażeń, po uderzeniu tira doznał wielu obrażeń i został przewieziony do szpitala.
 

Na miejsce przyjechało kilka zastępów straży pożarnej oraz policja, służby musiały uprzątnąć teren i zabezpieczyć trasę. Autostrada A62 była zamknięta do późnych godzin wieczornych.
 
Trwa badanie przyczyny awaryjnego lądowania. Dochodzenie wszczęła policja w Pirmasens.
grz/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie