Anna Maria Siarkowska odpowiada Adamowi Niedzielskiemu: to nie jest kwestia poglądów

Polska
Anna Maria Siarkowska odpowiada Adamowi Niedzielskiemu: to nie jest kwestia poglądów
Posłanka PiS Anna Siarkowska

"To nie jest kwestia poglądów, to kwestia konstytucyjnie gwarantowanych wszystkim obywatelom praw i wolności" - zwróciła się do Adama Niedzielskiego posłanka PiS Anna Maria Siarkowska. Polityk odpowiedziała w ten sposób na słowa ministra zdrowia, które padły na antenie Polsat News.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w piątek rano, w programie "Graffiti" odniósł się do wypowiedzi posłanki PiS Anny Marii Siarkowskiej, która wprost krytykuje pomysły związane z wprowadzaniem możliwości kontroli przez pracodawcę, czy pracownik jest szczepiony.

 

- Poglądy poseł Anny Marii Siarkowskiej należą do zdecydowanej mniejszości - tłumaczył Niedzielski. - W kierownictwie PiS my tych poglądów nie podzielamy, ale je szanujemy dlatego szukamy rozwiązania, które będzie skuteczne, ale nie będzie wywoływać emocji - dodał.

 

- Staram się nie doprowadzać do sytuacji, które mają miejsce w innych krajach, gdzie ludzie protestują (...) szukamy skutecznych rozwiązań, które nie wyprowadzą ludzi na ulice - podkreślił Niedzielski.

Siarkowska do Niedzielskiego: To nie jest kwestia poglądów

Posłanka Siarkowska skomentowała wypowiedź Niedzielskiego na Twitterze.

 

"To nie jest kwestia poglądów, Panie Ministrze Niedzielski. To kwestia konstytucyjnie gwarantowanych wszystkim obywatelom praw i wolności" - napisała polityk.

"Bez względu na ich status szczepienny. Pan zaś, jako minister, obowiązany jest respektować Konstytucję RP. Takie jest prawo" - dodała Siarkowska.

Obowiązek szczepień

W programie "Graffiti" Grzegorz Kępka zapytał też ministra Niedzielskiego jakie działania planuje rząd, aby zachęcać osoby nieprzekonane. - To jest przede wszystkim kwestia wyboru Polaków, bo szczepienia są dobrowolne. Przygotowujemy rozwiązania, które może zachęca (osoby niezdecydowane - red.), myślimy o obowiązku szczepień, szczególnie dla grup najbardziej narażonych, czyli przede wszystkim dla wszystkich medyków - tłumaczył polityk.


Jednocześnie minister zapewnił, że zmiany te nie będą wprowadzane "z dnia na dzień".

 

- Ja uważam jednak, że ludzie powinni mieć prawo wyboru co do szczepień, natomiast w przypadku pewnych grup, które są najbardziej z jednej strony narażone, a z drugiej też odpowiadają w sensie społecznym za pewne zwiększone ryzyko transmisji, to z punktu widzenia mojego te grupy rzeczywiście powinny podlegać obowiązkowi szczepień - powiedział.

 

ZOBACZ: Episkopat o weryfikacji osób zaszczepionych: trzeba się odwołać do odpowiedzialności proboszczów

 

Dopytywany, czy taki obowiązek miałby dotyczyć medyków i nauczycieli, Niedzielski potwierdził. - Nauczyciele też - powiedział. Ocenił, że obowiązkowe szczepienia powinny dotyczyć także służb mundurowych "ze względu na pełnione obowiązki".

 

Zdaniem ministra nie ma natomiast konieczności objęcia obowiązkiem szczepień pracowników handlu.

zm/ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie