Kamieniec. Duży pożar składowiska ubrań

Polska
Kamieniec. Duży pożar składowiska ubrań
Facebook/Polski Serwis Pożarniczy - Remiza.pl
20 zastępów straży pożarnej gasi pożar na składowisku z tekstyliami w Kamieńcu (woj. pomorskie).

20 zastępów straży pożarnej gasi pożar na składowisku z tekstyliami w Kamieńcu (woj. pomorskie). - Spodziewamy się, że akcja może potrwać przez kilka dni - poinformował w rozmowie z lokalnymi mediami st. kpt. Marcin Elwart, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku.

Jak podaje serwis lebork.naszemiasto.pl od godziny 3:30 w nocy jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu lęborskiego walczą z pożarem na składowisku z tekstyliami w Kamieńcu (woj. pomorskie).

"Akcja może potrwać przez kilka dni"

Z doniesień lokalnych mediów wynika, że dotychczas nie udało się opanować ognia i pożar się rozprzestrzenia.

 

Straż pożarna przypomina, że to kolejny pożar w tym miejscu. Pierwszy raz strażacy gasili tam ogień ponad miesiąc temu. Wówczas akcja gaśnicza rozpoczęta 28 października trwała kilka dni.

- Teraz pryzma, która uległa zapaleniu jest większa. Wiele zależy od tego, czy obsługującemu koparkę uda się rozdzielić pryzmę, a nam ograniczyć powierzchnię pożaru. Nastawiamy się, że akcja może potrwać kilka dni – relacjonował w rozmowie z lebork.naszemiasto.pl st. kpt. Marcin Elwart, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku.

zma/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie