Musztarda w kebabie i czytanie fraszek. Marek Suski zaskoczył w wywiadzie

Polska
Musztarda w kebabie i czytanie fraszek. Marek Suski zaskoczył w wywiadzie
Polsat News

Poseł PiS Marek Suski udzielił w piątek wywiadu radiu RMF FM. Podczas rozmowy polityk poruszył kilka ciekawych kwestii. Mówił miedzy innymi o czytaniu fraszek, jedzeniu kebaba oraz o tym, dlaczego przestał słuchać radiowej "Trójki".

Marek Suski był pytany o wiceministra sportu Łukasza Mejzę, który w przeszłości miał prowadzić firmę oferującą pseudoterepie nieuleczalnie chorym dzieciom. W ostatnich miesiącach firma Mejzy miała też prowadzić szkolenia za unijne pieniądze z tzw. kompetencji miękkich. Wśród uczestników szkoleń byli m.in. pracownicy gastronomii. 

 

ZOBACZ: Lewica zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Łukasza Mejzę

W tym kontekście posła PiS zapytano, czy kupował kiedyś kebaba. - Rzadko, ale zdarzyło mi się w życiu - przyznał. Jak dodał, "sprzedawca pytał o wielkość porcji i o to, czy dodać keczup czy musztardę". Internauci szybko wychwycili "wpadkę" Suskiego, zwracając uwagę, że kebab je się z różnymi sosami, ale nie z musztardą. 

"Nie chcę się przyznać, bo będą memy"

Suski był pytany także o Jarosława Kaczyńskiego i jedną z ostatnich konferencji, na której media wychwyciły, że prezes PiS miał odwrotnie założony zegarek. - Być może to nawiązanie do Leonarda da Vinci, który czytał szyfrem w lustrze - wyjaśniał, przyznając przy tym, że ostatnio namalował obraz, który podpisał tak jak da Vinci - słowa można odczytać tylko w lustrze. - Ja np. czytam do góry nogami - dodał. 

 

ZOBACZ: Sejm. Marek Suski zapomniał wyłączyć mikrofon. Nazwał Pawła Poncyljusza "mendą"

- Nigdy nie myślałem o tym, żeby zastąpić Krzysztofa Czabańskiego w Radzie Mediów Narodowych - wyznał Suski, który jest szefem rady programowej Polskiego Radia. - Od początku, kiedy tam jestem, nie przyjmujemy ramówki Programu Trzeciego PR. Krytykujemy ciągłe zmiany, brak dyrekcji. To program bardziej dla "dziadersów", a to podobno jest antena młodzieżowa - ocenił, dodając, że "przestał słuchać "Trójki". 

 

 

Suski był pytany także o to, co ostatnio czytał. Poseł zareagował śmiechem: - Ostatnio czytałem (rządowy - red.) program dotyczący walki z inflacją - przyznał. 

- Co ja czytałem? Wolałbym jednak nie mówić. To była dość poważna sprawa. Nie chcę się przyznać, bo będą memy w internecie - mówił zagadkowo, po chwili wyznając: czytałem po prostu zbiór fraszek. 

dk/ sgo/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie