Sekretarz generalny NATO spotka się w czwartek z prezydentem Andrzejem Dudą

Świat
Sekretarz generalny NATO spotka się w czwartek z prezydentem Andrzejem Dudą
Flickr/NATO North Atlantic Treaty Organization
Szef NATO spotka się z Andrzejem Dudą w czwartek

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg spotka się w czwartek w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli z prezydentem Polski Andrzejem Dudą - poinformowało biuro prasowe NATO.

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch poinformował, że przedmiotem rozmowy będzie kwestia bezpieczeństwa w regionie.

 

Po spotkaniu - około godziny 14.15 - jest zaplanowana konferencja prasowa z udziałem Jensa Stoltenberga i prezydenta Andrzeja Dudy.

NATO obserwuje sytuację na polsko-białoruskiej granicy 

Andrzej Duda odbył ze Jensem Stoltenbergiem rozmowę telefoniczną w zeszłym tygodniu. Prezydent RP w rozmowie z dziennikarzami wyraził wdzięczność i zadowolenie z tego, że Stoltenberg "w tak zdecydowany sposób przedstawił swoje stanowisko" w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Prezydent poinformował także, że podczas tej rozmowy zarysował mu również "wszelkie kwestie związane z ewentualnymi zagrożeniami militarnymi", jakie mogłyby wystąpić.

"Mówię ewentualnymi, ponieważ na razie ich nie zaobserwowaliśmy" - dodał Andrzej Duda. Ponadto, jak relacjonował, prosił szefa NATO również, by sojusz "w sposób szczególny" obserwował terytorium granicy polsko-białoruskiej.

Jens Stoltenberg po rozmowie z Andrzejem Dudą napisał na Twitterze: "Wykorzystywanie przez Białoruś migrantów jako taktyki hybrydowej jest niedopuszczalne. NATO solidaryzuje się z Polską i wszystkimi naszymi sojusznikami w regionie". 


mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie