Chiny. Zawalił się budynek mieszkalny. Co najmniej cztery ofiary śmiertelne

Świat
Chiny. Zawalił się budynek mieszkalny. Co najmniej cztery ofiary śmiertelne
Associated Press/CCTV
Zawalił się budynek mieszkalny w Chinach. Są ofiary

Co najmniej cztery osoby zginęły w wyniku zawalenia się sześciopiętrowego budynku mieszkalnego w prowincji Jiangxi na południowym-wschodzie Chin. Dom robotniczy zamieszkiwali byli pracownicy zakładu farmaceutycznego - podała we wtorek Associated Press, powołując się na chińskie media państwowe.

Budynek z 1995 roku runął w mieście Ganjiang w poniedziałek wieczorem. Był wykonany z prefabrykowanych płyt i uznany za konstrukcję słabej jakości - napisała AP.

 

Większość jego mieszkańców to ludzie w podeszłym wieku, stanowiący przed laty załogę produkcyjną zakładu farmaceutycznego.

 

ZOBACZ: Grenfell, czyli ofiary śmiertelne złej polityki mieszkaniowej

 

Udostępnione zdjęcia i nagrania z miejsca zdarzenia pokazują ekipy ratunkowe przeszukujące gruzy. Widać, że fragment budynku ocalał.

Służby badają przyczyny wypadku

Nieznane są bezpośrednie przyczyny zdarzenia. Chińskie władze starają się poprawić nierzadko niską jakość budownictwa, grożąc karami za zaniedbania konstrukcyjne, ale firmy budowlane nadal często kierują się w pierwszej kolejności chęcią obniżenia kosztów inwestycji - zauważa AP.

 

 

Coraz większym problemem w Chinach jest przestarzała infrastruktura i nieprzestrzeganie norm bezpieczeństwa; szczególnym problemem są wybuchy gazu w chińskim budownictwie.

 

WIDEO: Zawalony budynek w mieście Ganjiang

 

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie