Koronawirus. Badanie: Pfizer przeciw COVID-19 u osób w wieku 12-15 lat zapewnia długotrwałą ochronę

Świat
Koronawirus. Badanie: Pfizer przeciw COVID-19 u osób w wieku 12-15 lat zapewnia długotrwałą ochronę
PAP/EPA/MARK R. CRISTINO
Koncern Pfizer/BioNTech będzie starał się o zezwolenie na podawanie 30-mikrogramowej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób powyżej 12 roku życia

Szczepionka koncernu Pfizer zapewnia silną, długoterminową ochronę przeciw koronawirusowi u nastolatków w wieku 12-15 lat - przekazała w poniedziałek firma farmaceutyczna, powołując się na swoje wyniki uzyskane późnej fazie badań.

U badanych, którzy zostali w pełni zaszczepieni szczepionką Pfizer stwierdzono 100 proc. efektywność przeciw COVID-19 - podało przedsiębiorstwo. Efektywność była mierzona na przestrzeni czterech miesięcy po podaniu drugiej dawki preparatu - precyzowano.

 

ZOBACZ: Pfizer zwrócił się o zgodę na stosowanie leku na COVID-19

 

Dane z długoterminowego badania znajdą się w dokumentach przedłożonych regulatorom w USA i na świecie w celu uzyskania pełnego zezwolenia na używanie preparatu w omawianej grupie wiekowej - informowała Agencja Reutera.

 

ZOBACZ: Pfizer informuje, że jego nowy lek chroni przed ciężkim przebiegiem COVID-19 w 89 proc.

 

Koncern Pfizer/BioNTech będzie starał się o zezwolenie na podawanie 30-mikrogramowej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób powyżej 12 roku życia. W maju preparat uzyskał zezwolenie na użycie w nagłych przypadkach u osób w wieku 12-15 lat przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Zezwolenie na użycie tej szczepionki bez zastrzeżeń u osób powyżej 16 roku życia zostało już wydane przez amerykańskiego regulatora w sierpniu br.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie