Utrata prawa jazdy "adekwatna". Donald Tusk potwierdził ustalenia Interii

Polska
Utrata prawa jazdy "adekwatna". Donald Tusk potwierdził ustalenia Interii
Polsat News
Donald Tusk stracił prawo jazdy

Donald Tusk stracił prawo jazdy i otrzymał mandat za przekroczenie dopuszczalnej prędkości - poinformowała Interia. Lider Platformy Obywatelskiej napisał na Twitterze, że było "przekroczenie przepisu drogowego", a kara "zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat" jest "adekwatna". "Przyjąłem ją bez dyskusji" - napisał polityk.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 11 w miejscowości Wiśniewo, koło Mławy na Mazowszu. Policja zatrzymała Donalda Tuska jadącego skody, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h.

Donald Tusk: kara "adekwatna"

- Zostało mu zabrane prawo jazdy i dostał mandat - przekazała Interii rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, jednak nie chciała oficjalnie potwierdzić, że chodzi o Donalda Tuska. Ujawniła jedynie, że chodzi o 64-letniego mężczyznę, kierującego skodą.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Donald Tusk stracił prawo jazdy. Miał jechać 107 km/h w obszarze zabudowanym

 

"Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji" - napisał lider PO na Twitterze.

 

Więcej informacji w Interii.

wys/hlk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie