Płock. 13-latek kierował samochodem i spowodował wypadek. Wiózł pijanych dorosłych

Polska
Płock. 13-latek kierował samochodem i spowodował wypadek. Wiózł pijanych dorosłych
Wikimedia Commons/Kub347

W Płocku 13-latek kierujący volkswagenem, w którym pasażerami była starsza o kilkanaście lat para - oboje nietrzeźwi, doprowadził w piątek do zderzenia z innym samochodem. Po kolizji jej nieletni sprawca wysiadł z auta i zaczął uciekać. Został potrącony przez inny pojazd. Trafił do szpitala.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska, ze wstępnych ustaleń wynika, że 13-latek kierował volkswagenem, w którym pasażerami byli 29-letni mężczyzna i 24-letnia kobieta, oboje pod wpływem alkoholu - do zdarzenia doszło w piątek po południu na jednej z ulic na peryferiach miasta.

 

ZOBACZ: Częstochowa. Potrącił pieszego i uciekł. Zarzuty za "szaleńczy rajd"

 

- Gdy kierujący volkswagenem 13-latek uderzył swym samochodem w tył forda, wysiadł z auta i zaczął uciekać. Niestety podczas tej ucieczki został potrącony przez przejeżdżający akurat inny samochód, także forda. W wyniku tego zdarzenia trafił do szpitala - powiedziała podkom. Lewandowska. Na razie nie ma informacji, że nieletni odniósł poważniejsze obrażenia - dodała.

 

- Trwają wciąż szczegółowe ustalenia, dotyczące okoliczności zdarzenia. W przypadku 13-latka dalsze czynności muszą być przeprowadzone w obecności rodziców. Wtedy też pobrana zostanie od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie - podkreśliła rzeczniczka płockiej policji.

 

Jak dodała, niezależnie od wyników tych badań, sprawą nieletniego, który doprowadził do kolizji, i tak zajmie się sąd rodzinny.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie