Granica polsko-białoruska. Samolot z cudzoziemcami odleciał z Mińska. Stanisław Żaryn komentuje

Świat
Granica polsko-białoruska. Samolot z cudzoziemcami odleciał z Mińska. Stanisław Żaryn komentuje
PAP/EPA/ANDREI POKUMEIKO/BELTA HANDOUT
Część osób wróciła do Iraku

Z Mińska odleciał samolot z cudzoziemcami, którzy zostali oszukani przez Białoruś. Wrócili do domu. Lot do Iraku to szansa dla Irakijczyków, którzy wpadli w białoruską pułapkę - poinformował w piątek na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W piątek Stanisław Żaryn podał na Twitterze, że "z Mińska odleciał samolot z cudzoziemcami". Zaznaczył także, że "lot do Iraku to szansa dla Irakijczyków, którzy wpadli w białoruską pułapkę".

 

ZOBACZ: Prezydent Duda: reżim białoruski podjął hybrydowy atak na granicę UE i granicę NATO

 

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, przekazując informację o cudzoziemcach, powołał się na białoruski kanał nexta.tv, który za pośrednictwem Twittera, opublikował nagranie z Mińska. Widać na nim grupę ludzi, którzy na mińskim lotnisku oczekują na samolot.

 

430 migrantów wróciło do domu

Białoruski kanał poinformował o "430 migrantach, którzy wrócili do domu".

 

W piątek Straż Graniczna przekazała, że minionej doby doszło do 255 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym "dwie duże grupy próbowały siłowo przekroczyć granicę - jedna liczyła 500, a druga 50 cudzoziemców".

 

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 34 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

bas / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie