Błaszczak: umacniane są posterunki na przejściu granicznym w Kuźnicy

Polska
Błaszczak: umacniane są posterunki na przejściu granicznym w Kuźnicy
Twitter/MariuszBlaszczak

Umacniane są posterunki na przejściu granicznym w Kuźnicy - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił doskonałą współpracę wojska i służb podległych MSWiA.

"Wspólne umacnianie posterunków na przejściu granicznym w Kuźnicy. Doskonała współpraca Wojska Polskiego i służb MSWiA" - napisał w poniedziałek na Twitterze szef MON.

 

 

W związku z kryzysem migracyjnym we wtorek 9 listopada zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy. "Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy" - podała Straż Graniczna.

Stan wyjątkowy i eskalacja kryzysu

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Pod koniec września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie