USA. Britney Spears uwolniona spod kurateli ojca. "Myślę, że będę płakać przez resztę dnia"

Świat
USA. Britney Spears uwolniona spod kurateli ojca. "Myślę, że będę płakać przez resztę dnia"
PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN
Fani Britney Spears cieszą się ze orzeczonej przez sąd decyzji.

Sąd w Los Angeles zarządził w piątek zakończenie trwającej ponad 13 lat kurateli nad amerykańską gwiazdą pop Britney Spears. Piosenkarka mówiła, że jest to najlepszy dzień w jej życiu.

- Z dniem dzisiejszym kończy się nadzór kuratorski nad Britney Jean Spears i jej majątkiem – orzekła sędzia Brenda Penny.

 

ZOBACZ: USA. Sąd zawiesił ojca Britney Spears w prawach kurateli nad córką

 

Wokalistka nie uczestniczyła w przesłuchaniu, ale w poście na Instagramie napisała: "Kocham moich fanów tak bardzo, że to szalone!!! Myślę, że będę płakać przez resztę dnia!!! To najlepszy dzień w życiu".

 

39-letnia Spears od miesięcy apelowała w sądzie o zakończenie nadzoru kuratorskiego decydującego o jej życiu osobistym i majątku wartym 60 milionów dolarów.

Chce się teraz trochę nacieszyć życiem

W piątek mówiła, że chce się teraz trochę nacieszyć życiem, zanim podzieli się swoimi przyszłymi planami zawodowymi. Jest zaręczona i zamierza poślubić długoletniego partnera Sama Asghari.

 

ZOBACZ: USA. Ojciec Britney Spears wniósł o zrzeczenie się kurateli nad córką

 

Adwokat wokalistki Matthew Rosengart, zwracając się do sądu, zaznaczył, że ustanowiona została "siatka bezpieczeństwa" w celu uregulowania kwestii finansów i osobistej opieki nad jego klientką. Chciałby doprowadzić do zbadania ewentualnych błędów finansowych w zarządzaniu przez sprawującego wcześniej funkcję kuratora córki Jamie Spearsa. Uzależnił to od woli piosenkarki.

 

- To był historyczny dzień dla Britney Spears – ocenił. Dziękował fanom ruchu poparcia #FreeBritney, twierdząc, że był niezbędny do osiągnięcia sukcesu.

Nadzorował ją od 2008 roku

Wielbiciele gwiazdy kwestionowali zasadność objęcia jej restrykcjami. Argumentowali, że w tym samym czasie z powodzeniem koncertowała na całym świecie i zarabiała miliony dolarów.

 

Jamie Spears przyczynił się do ustanowienia kurateli nad córką i nadzorował ją od 2008 roku. Stało się to w następstwie załamania nerwowego jakiego doświadczyła piosenkarka. Zażywała także narkotyki.

 

Za pośrednictwem adwokatów ojciec Britney Spears zapewnił, że pomógł uporządkować karierę zawodową córki i zawsze działał w jej najlepszym interesie.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie