Szef rosyjskiego MSZ: NATO prowadzi agresywną politykę wobec Moskwy

Świat
Szef rosyjskiego MSZ: NATO prowadzi agresywną politykę wobec Moskwy
Flickr/MSZ
Moskwa postrzega aktywność militarną USA na Morzu Czarnym jako zagrożenie dla bezpieczeństwa regionalnego

NATO prowadzi agresywną politykę wobec Moskwy - powiedział w piątek minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow po rozmowach w Paryżu z francuskimi szefami resortów spraw zagranicznych i obrony Jean-Yves Le Drianem i Florence Parly.

Według niego cały Sojusz Północnoatlantycki, a w szczególności Stany Zjednoczone, kontynuują wysiłki w celu powstrzymania Rosji.

 

- W ostatnich dniach było wiele przykładów na to – zarówno jeśli chodzi o rozmieszczenie dodatkowych sił na Morzu Czarnym, jak i wysyłanie w ten region okrętów wojennych na niezwykłą skalę – powiedział Ławrow na konferencji prasowej.

 

ZOBACZ: Rosyjskie bombowce Tu-160 przechwycone nad Morzem Północnym. Interweniowały belgijskie F-16

 

Według szefa rosyjskiej dyplomacji stosunki między Moskwą a Unią Europejską znalazły się w ślepym zaułku, ale rosyjska delegacja w Paryżu zaproponowała szukanie wyjścia z tego impasu.

USA zagrożeniem dla Moskwy 

Ławrow podkreślił także, iż Moskwa postrzega aktywność militarną USA na Morzu Czarnym jako zagrożenie dla bezpieczeństwa regionalnego i stabilności strategicznej.

 

Do spotkania ministrów spraw zagranicznych i obrony Francji i Rosji doszło przy okazji międzynarodowej konferencji w sprawie Libii. Współprzewodniczą jej Francja, Niemcy, Włochy, Libia i Organizacja Narodów Zjednoczonych, a biorą w niej udział światowi i lokalni urzędnicy wysokiego szczebla, w tym wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie