Jan Kanthak został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych

Polska
Jan Kanthak został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych
Ministerstwo Aktywów Państwowych
Jacek Sasin wręczył Janowi Kanthakowi powołanie na sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych

Jan Kanthak został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - poinformował w piątek resort.

"12 listopada wicepremier Jacek Sasin wręczył Janowi Kanthakowi powołanie na sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych" - poinformował resort w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

 

Wicepremier, szef MAP Jacek Sasin napisał na Twitterze: "Witam na pokładzie Ministerstwa Aktywów Państwowych Jana Kanthaka. Życzę powodzenia".

Kim jest Jan Kanthak?

Jak podał na swojej stronie resort, Kanthak urodził się 20 września 1991 roku w Gdańsku. Jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie studiów odbył staż w Parlamencie Europejskim.

 

Od 2016 roku był zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości. W resorcie pełnił funkcję sekretarza zespołu ds. strategii Ministerstwa Sprawiedliwości, zajmującego się m.in. przygotowywaniem opinii i analiz oraz doradztwem w sprawach związanych z realizacją celów strategicznych w obszarze działania Ministra. Od czerwca 2017 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego i rzecznika prasowego.

 

 

W wyborach samorządowych w 2018 roku został wybrany na radnego miasta Gdańska. W Radzie Miasta zasiadał w Komisji Sportu i Turystyki oraz Komisji Zrównoważonego Rozwoju.

 

ZOBACZ: Ustawa o obronie ojczyzny. Opublikowano projekt aktu prawnego. Podano datę wejścia w życie

 

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku został wybrany do Sejmu IX kadencji w okręgu lubelskim. Zasiada w sejmowych Komisjach Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Spraw Zagranicznych.

ap
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie