Płonie zabytkowy pałac w Korczewie. Z ogniem walczy ponad 100 strażaków

Polska
Płonie zabytkowy pałac w Korczewie. Z ogniem walczy ponad 100 strażaków
Facebook/Samochody Ratownicze
Ponad 100 strażaków walczy z pożarem, który wybuch w środę rano w pałacu w Korczewie (pow. siedlecki).

Ponad 100 strażaków walczy z pożarem, który wybuch w środę rano w pałacu w Korczewie (pow. siedlecki). Spłonął już cały dach, teraz ogień opanował 1. piętro. Nie ma osób poszkodowanych.

- Na miejscu jest 36 jednostek Straży Pożarnej i ponad 100 strażaków - przekazała str. Katarzyna Urbanowska z Komendy Wojewódzkiej Mazowieckiej Straży Pożarnej. Ogień wybuchł w środę rano.

Zawalił się dach, ogień na pierwszym piętrze

- Spłonął cały dach i strop, który zawalił się, a ogień przeniósł się na 1. piętro - powiedziała Urbanowska, dodając, że sytuacja w tej chwili się stabilizuje.

 

Płonie budynek główny pałacu, w którym są hotel i restauracja. Zabudowania poboczne nie są na szczęście objęte ogniem.

 

- Na miejscu jest grupa operacyjna mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP, która najprawdopodobniej będzie budować sztab strategiczny - zaznaczyła Katarzyna Urbańska.

Historia pałacu w Korczewie

Pałac w Korczewie powstał na początku XIX wieku, podczas pierwszej wojny światowej uległ zniszczeniu, które później wyremontowano. Po upadku kampanii wrześniowej, w pałacu zorganizowano najpierw jednostkę straży granicznej, a następnie jednostkę, która zarządzała upaństwowionymi dobrami.

 

ZOBACZ: Szamocin. "Wściekły bóbr" na jednej z posesji

 

Budynek pałacu doznał największych szkód w okresie powojennym, po objęciu reformą rolną. W 1989 r. zespół parkowo-pałacowy odkupiły córki właściciela Renata Ostrowska oraz Beata Ostrowska-Harris.

 

Obiekt został wyremontowany i zaadaptowany na potrzeby hotelu i restauracji. 

 

zma / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie